19:30h, A-1
Cedevita pobijedila Albu
25 01 2017 07:09:00
4077 views

U 4. kolu H skupine Top 16 Eurokupa Cedevita je u Domu sportova pobijedila Albu Berlin sa 99:83. Zagrepčani su vodili cijelu utakmicu i zasluženo su upisali prvu pobjedu u drugoj fazi Eurokupa.

Domaćini su prvu četvrtinu završili s 10 poena prednosti. Tijekom treće četvrtine bili su i na +24 (62:38), no Alba je kasnije ipak smanjila zaostatak.

Miro Bilan upisao je za pobjednike 20 poena, Ra'Shad James ubilježio je 19 poena, Ryan Boatright 14, a Luka Babić je utakmicu završio s 13 poena i devet asistencija.

Dobra je vijest da se Cedeviti nakon ozljede vratio Marko Tomas, koji je za 10 minuta upisao četiri poena i jednu asistenciju, a goste je predvodio Elmedin Kikanović sa 18 poena i pet skokova.

TONOVI download: Veljko Mršić, Ahmet Caki, Rashad James

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Zasluženo smo pobijedili. Ne smeta me toliko što nismo slavili s više od 17 razlike jer da bi prošli dalje moramo do kraja dobiti sve tri utakmice, a u tom slučaju teško da bi ušli u krug s Albom. Zadovoljan sam. Nakon ovog teškog perioda u zadnja tri tjedna i svega što smo prošli, čestitam dečkima što su se skupili i našli su zadnje atome snage. U protekla tri dana i u sljedećih pet-šest dana, koliko smo u Zagrebu, možemo povratiti energiju da bi bili bolji u sljedećim utakmicama."

Ra'Shad James (igrač Cedevite): "Mislim da smo odradili dobar posao. U startu smo igrali momčadski i to smo prenijeli u drugo poluvrijeme. Bili smo u lošoj seriji i ova domaća pobjeda za nas je sjajna kako bi se opet vratili u dobar ritam. Danas smo na teren izašli vrlo fokusirani. U Berlinu nismo igrali bez energije, ali tada smo protiv Albe napravili previše malih pogrešaka."

Ahmet Arif Caki (trener Albe): "Danas smo loše počeli utakmicu. Cedevita je bolje otvorila susret, a mi smo u prvom poluvremenu imali 17 izgubljenih lopti. Generalno, mislim da smo utakmicu izgubili u tom prvom poluvremenu i ovo je za naš značajan poraz jer bi nam u slučaju današnje pobjede šanse za prolazak u četvrtfinale bile znatno veće. S malo smo energije počeli utakmicu, a mi smo momčad koja puno ovisi o tome da našom energijom tjeramo protivnike na pogreške."

Peyton Siva (igrač Albe): "Cedevita je večeras igrala vrlo dobro. Mi smo sporo ušli u utakmicu, a oni su igrali brzo u tranziciji i imali su puno ukradenih lopti. Zapravo, odigrali su slično kao mi u prošloj utakmici."

4. minuta - Cedevita je odlično otvorila utakmicu. Poslije trice Jamesa domaćini su poveli 11:2 i na 6:58 min. do kraja prve četvrtine gosti su pozvali timeout. Pet poena dosad je zabio Babić.

6. minuta - James je zabio za dvocifreno vodstvo Cedevite (19:9).

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 27:17. U prvih 10 minuta domaćini su šutirali 6/7 za dva i 4/6 za tri. James dosad za Zagrepčane zabio 10 poena, a Boatright sedam. Kod Albe je šest poena ubacio Kikanović.

12. minuta - Kod rezultata 29:17 za Cedevitu u igru je za domaćine ušao Tomas, koji je duže vrijeme izbivao zbog ozljede.

13. minuta - Tomas je zabio tricu za 34:19, a Nijemci su pozvali timeout.

14. minuta - Nakon timeouta gostiju, Giffey je poentirao dvaput za redom i približio goste na 23:34. Sada je timeout pozvao Veljko Mršić.

17. minuta - Kikanović je pogodio dva slobodna bacanja i Albu približio na zaostatak 30:38.

18. minuta - Babić je zabio tricu s istekom napada za 41:30 Cedevite. To je vrlo važan koš jer su Nijemci prije toga s -15 došli na -8.

20. minuta - Shurna je iz desnog kuta zabio tricu za 48:34. Gaffneyu je potom na drugoj strani suđen prekršaj, a Milosavljeviću tehnička, nakon čega je Begić zabio dva, a Boatright jedno slobodno bacanje. Domaćini su imali i zadnji napad u poluvremenu, no Boatright nije uspio poentirati u ulazu.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita vodi 50:34. James je dosad za domaćine zabio 14 poena, a Kikanović je ubacio 10 za goste.

22. minuta - Boatright je zabio dva, a Arapović četiri poena u 6-0 seriji Cedevite kojom su Zagrepčani otišli na 56:34.

28. minuta - Razlika se i dalje kreće oko 20 poena viška za Cedevitu. Poslije promašene trice Babića Begić je sada skočio u napadu i asistirao za polaganje Babića i vodstvo domaćina 68:48.

29. minuta - Milosavljević je tricom Albu približio na -15, a Mršić je pozvao timeout. Minuta dogovora dobro je došla Cedeviti jer je Arapović potom zabio u ulazu, a Babić je pogodio tricu pa je kod 73:53 u istoj minuti timeout pozvao i trener Albe Ahmet Arif Caki.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 74:58. James je kod Cedevite i dalje na 14 poena (u trećoj četvrtini nije poentirao), Babić je dosad ubacio 13, a Boatright 12 poena. Kod Albe su Milosavljević i Kikanović zabili po 12 poena.

31. minuta - Atsur je zabio tricu i približio goste na zaostatak 62:74.

34. minuta - Shurna je zabio tricu za 80:66 prednost Cedevite pa su gosti pozvali timeout.

37. minuta - Giffey je poentirao za 75:84 zaostatak Albe. Sada je timeout pozvala Cedevita.

38. minuta - Babić je presjekao dodavanje gostiju i potom asistirao u kontri Jamesu, koji je zabio za 90:79 vodstvo Cedevite. Dobio je i dodatno slobodno bacanje, a prije nego što ga je izveo i promašio gosti su pozvali timeout.

Kraj utakmice - Shurna je sa zvukom sirene zabio tricu za 99:83 pobjedu Cedevite.