Doigravanje.
Cedevita svladala Igokeu
28 01 2017 08:53:00
2939 views

U 20. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Igokeu sa 89:79. Zagrepčani su igrali bez Luke Babića. Dugo su se mučili i Igokea je poslije velikog odmora vodila 44:37, no u drugom dijelu treće četvrtine momčad Veljka Mršića preuzela je vodstvo, koje do kraja utakmice više nije ispustila.

Ra'Shad James za pobjednike je upisao 19 poena i četiri skoka, Marko Arapović ubilježio je 16 poena i sedam skokova, Miro Bilan 15 poena i četiri skoka, Filip Krušlin 13 poena i četiri skoka, Karlo Žganec 11 poena i sedam skokova, a Ryan Boatright utakmicu je završio s 10 poena, sedam asistencija i četiri skoka.

Kod gostiju je James Robinson upisao 14 poena i osam asistencija, a po 12 poena zabili su Strahinja Mićović i Danilo Šibalić.

TONOVI download: Veljko Mršić i Dragan Bajić, Marko Arapović i Strahinja Mićović

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Vidjeli smo različitu Cedevitu u dva poluvremena. U prvom smo igrali bez energije i bez onakve obrane kakva je trebala biti. Vrlo lako zaboravljamo što se dogodilo prije samo sedam dana. Imamo kratkotrajnu memoriju i pamtimo samo zadnju utakmicu. To ne ide u sportu. Kako mi možemo iznenaditi neke velike momčadi, tako i nas mogu iznenaditi momčadi koje su u startu, hajmo reći, slabije od nas. Međutim, dečkima nije lako igrati u ovom ritmu. Većinom igramo protiv momčadi koje se za nas spremaju sedam dana, a mi prije toga odigramo jednu ili dvije utakmice. Sada nas čeka Valencija, a nama će četvorica igrača prije toga morati utakmicu hrvatskog prvenstva i čak i kad igramo Eurokup opet smo u hendikepu u odnosu na protivnika. Što se tiče Arapovića, on se diže. Puno pričamo. Na početku sezone on si je postavio neke ciljeve koji se u startu nisu ostvarili kako je on to želio i onda je došlo do krize, prije svega do psihičke. Kroz to se može izaći samo radom da se čvrsto spusti na zemlju. To je zorno pokazao u zadnje dvije utakmice, u kojima nam je puno pomogao i očekujem da do kraja sezone nastavi ovako i da bude još bolji."

Marko Arapović (igrač Cedevite): "Igrali smo protiv fizički jakog protivnika i u prvom poluvremenu smo odigrali slabije nego što smo trebali, prije svega obrambeno. Primili smo 44 poena u prvom poluvremenu, ali u drugom smo pojačali tempo, prvenstveno u obrani. Primili smo manje koševa i na kraju smo uspjeli pobijediti. Što se tiče mene, puno pričam s trenerom, pogotovo o skoku u napadu. To mi je najlakši poen koji mogu dobiti. Moram se nekako izvući iz lošeg dijela sezone i slabijih partija. Trebam nastaviti ovako. Puno radimo, dobro treniramo i mislim da će biti bolje."

Dragan Bajić (trener Igokee): "Čestitam Cedeviti i želim im puno sreće u nastavku ABA lige i Eurokupa. Možemo reći da smo nekih 30 minuta dobro parirali ekipi Cedevite, koja je kvalitetniji protivnik. Zbog problema s ozljedama prije ove utakmice imali smo samo jedan trening s desetoricom igrača.  Arapović i Žganec su nam zabili dosta poena poslije ofenzivnih skokova. Imali smo pad koncentracije i puno grešaka u drugom poluvremenu, što protiv takvog protivnika nije dopustivo. Bilo je dosta dobrih stvari, ali i stvari koje treba popraviti."

Strahinja Mićović (igrač Igokee): "Čestitam Cedeviti na pobjedi. Što se nas tiče, igrali smo dobro prvo poluvrijeme, kako u obrani tako i u napadu. Očekivali smo da će oni podići agresivnost nakon pauze, ali nismo na nju dobro odgovorili. Nadskakali su nas i imali su dosta skokova u napadu. Nama je napad stao, izgubili smo koncentraciju i sada se okrećemo utakmici protiv Zadra, koju igramo sljedeće nedjelje."

2. minuta - Prvo je na jednoj strani za Igokeu zabio Rikić, a onda je na drugoj strani zakucavanjem za 2:2 odgovorio Bilan.

4. minuta - Robinson je iz lijevog kuta zabio tricu za 12:4 vodstvo gostiju, a trener domaćina Veljko Mršić na 6:40 min. do kraja prve četvrtine pozvao je timeout.

7. minuta - James je zabio koš i dodatno slobodno bacanje. Cedevita se približila na zaostatak 14:17.

Kraj prve četvrtine - Gosti vode 24:21. Radivojević je za Igokeu upisao osam poena, a Robinson sedam. Kod Cedevite je sedam poena ubacio Bilan, a šest James.

11. minuta - Arapović je iz lijevog kuta tricom izjednačio na 24:24.

14. minuta - Arapović je u ulazu zabio za 33:32 prednost Cedevite. On je u drugoj četvrtini zabio sedam poena.

15. minuta - Pašajlić je zabio tricu za vodstvo gostiju 35:33. Igokea dosad tricu šutira sjajnih 7/12.

17. minuta - Mićović je u kontri zakucao za 39:33 vodstvo Igokee. Cedevita je pozvala timeout.

19. minuta - Pešaković je zabio tricu za 44:35 vodstvo Igokee.

Kraj poluvremena - Igokea vodi 44:37. Kod Cedevite su po devet poena zabili James, Bilan i Arapović, a za Igokeu je osam poena ubacio Radivojević. Cedevita je za dva šutirala 13/23, a za tri 3/10. Igokea je za dva gađala 10/19, a za tri 8/16.

23. minuta - Milošević je zabio za 48:40 vodstvo Igokee, a poslije promašaja Boatrighta Šibalić je pogodio tricu i dodatno slobodno bacanje za 52:40 u korist gostiju.

24. minuta - James je pogodio tricu, a poslije promašaja Radivojevića za tri poena poentirao je i Krušlin. Cedevita se približila na 46:52.

25. minuta - Krušlin je poslije skoka u napadu zabio za 51:54 zaostatak domaćina.

26. minuta  - Boatright i Šibalić izmijenili su trice. Igokea vodi 59:54.

27. minuta - Boatright je opet zabio tricu i Cedevita je sada na samo -2 (57:59).

28. minuta - Krušlin je iz lijevog kuta povezao dvije uzastopne trice za 63:61 vodstvo Cedevite.

29. minuta - Sada je i James zabio dvaput za redom za 67:62. Igokea je pozvala timeout.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 67:63. Za domaćine je dosad James zabio 16, Bilan 15, Krušlin 13, a Boatright 10 poena. Kod gostiju je Šibalić na 12 poena.

32. minuta - James je zabio tricu za 70:63.

35. minuta - Prvo je Arapović pogodio dva slobodna bacanja, a na asistenciju Katića Tomas je nešto kasnije zabio tricu za 79:68.

38. minuta - Arapović je pogodio dva slobodna bacanja za 83:73.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 89:78.