Ako treba
Cedevita nadigrala Hermes Analiticu
29 01 2017 06:48:00
4505 views

U 15. kolu A-1 lige Cedevita je u Domu sportova svladala Hermes Analiticu sa 106:85 i tako upisala 11. pobjedu u spomenutom natjecanju. Momčad domaćina vodio je trener Danijel Lutz, a sastavu koji se pod njim sprema za A-1 ligu od igrača koji igraju ABA ligu i Eurokup pomogli su Toni Katić, Džanan Musa i John Shurna (Marko Arapović i Filip Krušlin bili su u zapisniku, no nisu ulazili u igru).

Cedevita je prvu četvrtinu završila s vodstvom 29:19, a na veliki odmor otišlo se sa 56:38 za domaćine. Gosti su priprijetili kad su drugo poluvrijeme otvorili sa 15:3, no pobjeda domaćina nije bila ugrožena i Lutzova se momčad potom ponovno vratila na sigurnu prednost.

Cedevitu je do pobjede predvodio danas fantastični Roko Rogić, koji je upisao 31 poen (šut za dva 8/8, šut za tri 3/5, sl. bacanja 6/6), pet skokova i osam asistencija.

Filip Bundović ubilježio je 16 poena i četiri skoka, Marko Ramljak 13 poena, tri skoka i tri asistencije, Džanan Musa i Markus Lončar (4 skoka) zabili su po 12 poena, a John Shurna upisao je 11 poena.

Goste su predvodili Ivan Svoboda s 21 poenom, tri skoka i šest asistencija, Domagoj Samac s 19 poena, pet skokova i četiri asistencije te Julijan Rajić sa 18 poena, četiri skoka i tri asistencije.

TONOVI download: Danijel Lutz, Branko Barbić, Roko Rogić

Roko Rogić (playmaker Cedevite): "Držali smo se plana koji smo dogovorili u svlačionici. Mislim da smo odigrali vrlo kvalitetno. U trećoj četvrtini smo imali mali pad, ali smo se iz toga digli i na kraju smo zasluženo pobijedili."

Danijel Lutz (trener Cedevite): "Osim malog problema sa skokom na početku utakmice, imali smo dobro odrađeno prvo poluvrijeme, a onda smo si uspjeli priuštiti da se oni vrate nazad. Međutim, prijetnja Hermesa nije dugo trajala. Drago mi je da smo uspjeli biti atraktivni i da smo postigli puno poena. Što se tiče Rogića, jako je bitno da on bude svjestan svojih kvaliteta. On ima odličan šut, obrane to respektiraju i onda ima šansu da bude prodoran. Danas je to demonstrirao, a i unio je energiju u defanzivnom dijelu, za što ga moram pohvaliti."

Branko Barbić (trener Hermes Analitice): "Cedevita je puno bolja ekipa. Osjeti se da imaju puno veći fond treninga. Mlada su i potentna ekipa i s trojicom starojih igrača iz prve ekipe imaju širinu i mogu igrati protiv svakog. Moji igrači su na trenutke pokazali da mogu, ali neiskustvo i problemi s nekoliko ozlijeđenih igrača na kraju su se pokazali u rezultatu."

5. minuta - Ramljak je zabio koš i pritom iznudio slobodno bacanje. Cedevita je povela 11:9, a prije nego što Ramljak izvede slobodno bacanje gosti su pozvali timeout.

7. minuta - Shurna je zabio s poludistance za 19:15 prednost Cedevite.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 29:19. Ubačajem Rajića na 4:29 min. do kraja prve dionice gosti su se približili na minimalni zaostatak 13:14, no ostatak prve četvrtine domaćini su dobili 15-6. Ramljak je za domaćine zabio osam, a Musa sedam poena, dok je Rajić kod gostiju ubacio 10 poena.

14. minuta - Rogić je zabio tricu za 42:23 vodstvo Cedevite, koja je drugu četvrtinu otvorila serijom 13-4. Tu seriju potom je za 25:42 zaostatak gostiju prekinuo Ušić.

Kraj poluvremena - Cedevita vodi 56:38. Domaćini su u drugoj četvrtini preuzeli potpunu kontrolu utakmice. Dosad je za Cedevitu Rogić upisao 13 poena i pet asistencija, Musa je zabio 12, a Shurna 11 poena. Za goste je 14 poena uz četiri skoka upisao Rajić.

23. minuta - Samac je zabio tricu i gosti su se približili na 48:59. Hermes Analitica bolje je otvorila drugo poluvrijeme.

24. minuta - Rajić je zabio dva slobodna bacanja i približio Hermes na jednoznamenkasti zaostatak 50:59.

25. minuta - Samac je zabio još jednu tricu i Hermes Analitica je došla na zaostatak 53:59, a 15-3 seriju gostiju s dva slobodna bacanja prekinuo je Rogić. Cedevita sada vodi 61:53.

28. minuta - Ramljak je položio za 71:57 prednost Cedevite, koja je opet otišla na sigurniju razliku.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 79:63. Trenutno je prvi strijelac kod domaćina Rogić s 22 poena, a za goste je Rajić ubacio 16.

36. minuta - Rogić je zabio tricu za 91:74. Cedevita drži sigurno vodstvo, a Rogić je dosad ubacio već 29 poena.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 106:85.