ABA, 1/2
Cedevita poražena u Valenciji
31 01 2017 08:32:00
2355 views

U 5. kolu H skupine Top 16 Eurokupa Cedevita je u gostima kod Valencije Basket poražena sa 71:58.

Zagrepčani su igrali bez ozlijeđenog Luke Babića i Džanana Muse, koji je dobio poštedu za ovu utakmicu.

Nakon što su domaćini susret otvorili s vodstvom 9:0, Cedevita je do kraja prve četvrtine preuzela vodstvo i u drugu dionicu ušla s prednošću 19:15.

Na veliki odmor s minimalnim vodstvom 35:34 otišla je Valencia. Domaćini su potom treću četvrtinu otvorili serijom 11-2, no Cedevita je ipak u zadnjih 10 minuta utakmice ušla s dostižnih -6.

U 32. minuti gosti su došli i na -4. Imali su kod tog rezultata tri napada da dodatno smanje zaostatak, no do preokreta ipak nije došlo.

Kod Cedevite je Miro Bilan upisao 17 poena, devet skokova i dvije asistencije, a John Shurna ubilježio je 14 poena i tri skoka, dok su domaćine predvodili Pierre Oriola s 13 poena i pet skokova te Fernando Emeterio s 11 poena i tri skoka.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Odigrali smo dobru utakmicu, obrambeno možda i najbolju u ovoj sezoni. Međutim, napadački nismo bili na visini. Imali smo dosta neraspoloženosti u napadu, promašenih zicera i otvorenih šuteva. Da bi se pobijedila utakmica ovdje mora se biti na jednom malo višem nivou. Kažem, obrambeno smo bili dobri, iako smo mogli biti još bolji u obrambenom skoku, no napad nije bio dovoljno dobar za dobiti utakmicu. Došli smo na četiri razlike, no vanjski igrači Krušlin, Tomas, Boatright i James danas nisu bili na nivou i to je to."

Miro Bilan (kapetan Cedevite): "Igrali smo protiv jedne ekipe koja igra, ja mislim, najbolju obranu u Eurokupu. Danas su to pokazali. Mislim da je presudio malo slabiji ulazak u drugo poluvrijeme, kad smo im dozvolili da se odvoje na desetak razlike. Imali smo prilike za okrenuti, no oni su danas bili bolji. Imali smo neke šanse, no nismo ih iskoristili, a oni su svoje prilike iskoristili i to je to. U prvom poluvremenu smo im dozvolili jedno pet-šest skokova u napadu i sigurno da smo u prvom poluvremenu mogli voditi s većom prednošću, no nismo. Sada se nadamo pobjedi Albe protiv Unicaje pa ćemo vidjeti što će biti u zadnjem kolu."

TONOVI download: Veljko Mršić i Miro Bilan

3. minuta - Nakon što su domaćini otvorili utakmicu s 9:0, Karlo Žganec zabio je prva dva poena za Cedevitu.

7. minuta - Shurna je pogodio dva slobodna bacanja i izjednačio na 13:13.

Kraj prve četvrtine - Cedevita poslije 10 minuta igre vodi 19:15. Zagrepčani su se brzo oporavili od slabijeg starta. Dosad je Shurna zabio osam poena za goste, a San Emeterio i Sikma ubacili su po četiri poena za domaćine.

15. minuta - Cedevita i dalje drži vodstvo, no nakon što je Oriola približio domaićne na 21:25, Mršić je pozvao timeout.

18. minuta - Oriola je zabio za minimalno vodstvo Valencije 31:30.

Kraj prvog poluvremena - Nakon 20 minuta igre domaćini vode 35:34. Za Cedevitu je Shurna dosad upisao 10, a Bilan osam poena. Kod Španjolaca je 12 poena zabio Oriola.

23. minuta - Domaćini su treću četvrtinu otvorili s 11-2 i poslije ubačaja Sastrea poveli su 46:36, a Cedevita je pozvala timeout.

30. minuta - Cedevita je blizu. Poslije dva slobodnjaka Bilana Zagrepčani su na zaostatku 51:55.

Kraj treće četvrtine - Valencia Basket vodi 57:51. Gosti u zadnjih 10 minuta ulaze s dostižnim zaostatkom. Shurna je za njih dosad ubacio 14, a Bilan 13 poena, dok je Oriola ubacio 13 poena za Valenciju.

34. minuta - Katić je s dva slobodna bacanja Cedevitu bio približio na -4, no Valencia je potom napravila seriju 6-0 i nakon što je Sastre zabio u ulazu za 62:53 Mršić je pozvao timeout.

37. minuta - Poslije koša Dubljevića za 68:57 Cedevita je na 3:13 min. do kraja utakmice opet morala pozvati timeout.

Kraj utakmice - Valencia Basket pobijedila je sa 71:60.