19:00h, ABA, 1/2
Cedevita slavila u Baru
04 02 2017 07:07:00
2822 views

U 21. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Mornar Bar 79:74. Ovo je za Zagrepčane, koji su igrali bez Luke Babića, 15. pobjeda u spomenutom natjecanju u tekućoj sezoni.

Domaćini nijednom na utakmici nisu vodili. Cedevita je rano preuzela kontrolu. Poslije 10 minuta gosti su vodili 22:15, a na poluvrijeme su otišli s vodstvom 45:33.

Nakon što su u četvrtu četvrtinu ušli s 10 poena prednosti igrači Veljka Mršića u prvoj polovici treće četvrtine upali su u krizu u napadu, no onda su u 36. minuti dvije trice povezali Marko Tomas i Marko Arapović.

Mornar se nije predavao, no Cedevita je naposljetku uspješno sačuvala vodstvo i pobjedu.

U dresu pobjednika Boatright je upisao 19 poena i četiri asistencije, James (6 skokova i 3 asistencije) i Arapović (4 skoka) zabili su po 12 poena, a Karlo Žganec ubilježio je 10 poena.

Kod domaćina je Octavius Ellis završio utakmicu sa 18 poena, 13 skokova i četiri ukradene lopte, a Marko Mugoša upisao je 16 poena, sedam skokova i tri ukradene lopte.

"Ovo je bila bitna utakmica i pobjeda. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro, no drugo je bilo loše. Imali smo 14 izgubljenih lopti za 20 minuta. Rekao sam dečkima, ne samo mi, nego i moskovski CSKA, ako igra hodajući bez obrane i bez energije, može izgubiti od svakog u Europi i to moramo pod hitno promijeniti, bez obzira koji je rezultat. Čestitam dečkima na pobjedi na prvom poluvremenu. Međutim, vidjeli smo što se događalo u drugom poluvremenu i ne smije se to događati protiv nikoga. Imali smo sreće što danas Bar nije bio šuterski raspoložen i dobili smo utakmicu, no ima još dosta stvari koje moramo popraviti", izjavio je poslije pobjede trener Cedevite Veljko Mršić.

Nažalost, Ryan Boatright danas nije mogao igrati završnicu zbog ozljede.

Je li ozljeda teža?

"Ne znamo. Vidjet ćemo. To nas nažalost prati cijelo vrijeme, no što je tu je. Idemo dalje", rekao je Mršić.

Marko Arapović je u uzlaznoj formi i u posljednje vrijeme igra sve bolje: "Bila je teška utakmica, kako smo i najavljivali. Ovo je jedan od najtežih terena u ABA ligi. Imali smo u prvom poluvremenu u dva navrata veću prednost, kod koje smo se trebali odlijepiti, ali smo im prvenstveno s glupostima u napadu dopustili da se vrate s kontrama. U drugom poluvremenu su oni pogodili puno više nego u prvom, no uspjeli smo im se oduprijeti u naletu."

Arapovića se dojmila atmosfera u Baru: "Jako je lijepo igrati u ovoj dvorani. Stvarno je fantastična atmosfera i sigurno da im je to pripomoglo, no uvijek je i suparniku gušt igrati u takvoj dvorani. Ovo je za nas bitna pobjeda. Sad je svaka do kraja lige bitna. Ono za što se igra cijela sezona sad počinje. Treba ići iz utakmice u utakmicu i dobivati sve."

TONOVI download: Veljko Mršić i Marko Arapović

3. minuta - Cedevita je odlično otvorila utakmicu i poslije ubačaja Žganeca gosti vode 9:2.

7. minuta - Bilan je dobro dodao za polaganje Žganeca i Zagrepčani sada vode 21:7.

Kraj prve četvrtine - Domaćini su vrlo dobro zatvorili prvu dionicu pa se vodstvo momčadi Veljka Mršića smanjilo. Cedevita će u drugu četvrtinu ući s vodstvom 22:15. Za goste je Žganec dosad ubacio šest poena, a James i Boatright ubacili su po pet poena. Kod Mornarna je četiri poena ubacio Mugoša.

13. minuta - Cedevita je drugu četvrtinu otvorila serijom 9-0 i poslije polaganja Katića za 31:15 prednost gostiju domaćini su pozvali timeout.

17. minuta - Bakić je ukrao loptu Boatrightu i u kontri položio za zaostatak Mornara 23:36.

18. minuta - Domaćini su napravili seriju 12-4 i sa zaostatka 17:36 približili su se na 29:40. Mršić je odlučio pozvati timeout.

Kraj poluvremena - Poslije 20 minuta igre Cedevita vodi 45:33. Zagrepčani su u jednom trenutku imali i +19 (36:17), a u prvom poluvremenu predvodili su ih Boatright s 15 poena (šut za tricu 3/3) i četiri asistencije i Žganec s 10 poena. Za Mornar je Ellis upisao 10 poena i devet skokova.

23. minuta - Pavić je zabio tricu i približio Mornar na samo -5 (44:49).

26. minuta - Iako su domaćini blizu, Cedevita nastavlja držati vodstvo. Poslije koša Boatrighta Zagrepčani vode 57:50.

Kraj treće četvrtine - Katić je lijepo asistirao za samog Arapovića i njegova trica zaključila je treću dionicu na 62:52 za Cedevitu. Zagrepčani su se u ovoj četvrtini dosta mučili, u jednom trenutku domaćini su došli na samo -5, pa je ovih 10 razlike uoči zadnje četvrtine za njih dobar rezultat. Kod Cedevite je Boatright na 19 poena, a kod Mornara Ellis na 14.

34. minuta - Domaćini su se ubačajem Mugoše približili na 58:62 i Cedevita je pozvala timeout.

36. minuta - Gosti u četvrtoj četvrtini dugo nisu zabili, no Tomas i Arapović povezali su trice u pravom trenutku i Cedevita je otišla na vodstvo 68:58.

38. minuta - Ellis je približio domaćine na 67:72.

39. minuta - Na 1:33 min. do kraja domaćini su kod rezultata 67:72 pozvali timeout. Katić i Bilan izgubili su prije toga po jednu loptu i sada napad imaju domaćini.

40. minuta - Bilan je na zabio dva slobodna bacanja za 74:67 prednost Cedevite na 48.2 sekunde do kraja.

Poslije timeouta Mornara, Mugoša na 38 sekundi do završetka nije uspio pogoditi tricu, a na 28.6 sekundi Arapović je pogodio oba slobodnjaka za 76:67 u korist Cedevite.

Tatum je na 18.9 sekundi pogodio tricu iz desnog kuta i približio domaćine na -6, no preokreta naposljetku nije bilo.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 79:74.