2. kolo, ABA.
Cedevita pobijedila u Osijeku
06 02 2017 06:27:00
3063 views

U 16. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima pobijedila Vrijednosnice Osijek sa 98:70.

Domaćini nijednom nisu vodili i gosti su kontrolirali cijelu utakmicu. Poslije 10 minuta Cedevita je vodila 30:20, a na poluvrijeme su Zagrepčani otišli s 53:37.

Momčad je vodio trener Danijel Lutz, a sastavu koji pod njim trenira za A-1 ligu od igrača koji pod Veljkom Mršićem nastupaju u ABA ligi i Eurokupu pomogli su Džanan Musa, Marko Tomas, John Shurna i Filip Krušlin.

Pobjednike su predvodili Musa (22 poena, tri skoka i pet asistencija uz šut za tricu 4/6), Shurna (20 poena i dva skoka uz šut za dva 3/4 i šut za tri 4/7) te Roko Rogić (11 opena, 7 skokova i 9 asistencija), a kod domaćina su se izdvojili Aljoša Šarac (20 poena i 6 asistencija) te Luka Katura (15 poena i 6 asistencija).

"Mislim da je bila stvarno lijepa utakmica za gledati. Moram pohvaliti momke, koji su od početka bili nesebični. Dijelili su odlično loptu, a dobra egzekucija u napadu dala im je poticaja da još više stišću u obrani i onda je to stvarno na momente jako lijepo izgledalo. To je ono što želimo vidjeti, puno trke, ali puno dobrih šuteva i puno dobre tehnike", izjavio je trener Cedevite Danijel Lutz.

Igrači koji su uskočili pomoći iz Mršićevog sastava večeras su bili odlično raspoloženi…

"Svjesni smo da igrači traže forme nekad i kroz ovakvu vrstu utakmica. Ono što je bilo bitno, dali su ruke u smislu da nisu bili sebični. Dobili smo jednu kvalitetnu kemiju, ali ne bih dijelio igrače jer su se i ovi ostali igrači, koji imaju dosta teške uvjete za rad, stvarno dobro ponašali, pogotovo mlađi igrači na skoku u napadu",
istaknuo je Lutz.

2. minuta – Roko Rogić zabio je tricu za 11:6 vodstvo Cedevite.

9. minuta – Musa je pogodio tricu i gosti vode 25:13.

Kraj prve četvrtine – Poslije 10 minuta igre Cedevita vodi 30:20. Domaćini nijednom nisu vodili. Za Zagrepčane je u početnoj dionici Shurna ubacio 12, a Musa 11 poena.

15. minuta – Cedevita i dalje kontrolira rezultat. Poslije trice Krušlina gosti vode 43:27.

Kraj prvog poluvremena – Na veliki odmor Cedevita je otišla s vodstvom 53:37. Dosad je za Cedevitu, koja je u prvih 20 minuta za tricu šutirala 9/22, Musa upisao 18 poena i četiri asistencije, a Shurna je na 12 poena. Kod domaćina je 13 poena i četiri skoka upisao Katura.

21. minuta - Na startu treće četvrtine Bundović i Krušlin Cedevitu su odveli na +20.

27. minuta - Vodstvo Cedevite i dalje je komotno. Shurna je zabio svoju četvrtu tricu iz sedam pokušaja za prednost gostiju 72:45.

Kraj treće četvrtine Gosti vode 77:54. Shurna i Musa su dosad za Cedevitu zabili po 20 poena, a Katura je za Osiječane ubacio 15.

35. minuta - Rogić je zabio za +29 Cedevite i gosti sada vode 87:58.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 98:70.