ABA liga
Cedevita svladala Unicaju
08 02 2017 06:50:00
5033 views

U 6. kolu H skupine Top 16 faze Eurokupa Cedevita je u Domu sportova pobijedila Unicaju sa 74:71. Momčad Veljka Mršića nastupila je bez Luke Babića, Ryana Boatrighta i Ra'Shada Jamesa.

Utakmica je bilo vrlo zanimljiva. Cedevita je bila ta koja je većim dijelom vodila. Na poluvremenu su domaćini imali minimalnu prednost 42:41, u trećoj četvrtini došli su i do dvoznamenkastog vodstva, a u zadnjih 10 minuta ušli su sa 57:53.

Naposljetku je utakmica odlučena u napetoj završnici, a istaknuli su se Marko Tomas u napadu i Toni Katić u obrani.

Tomas je, naime, pogodio vrlo važnu tricu u 38. minuti za 71:64, a zabio je i leđima na 55.4 sekunde do kraja za 73:68. Što se pak tiče Katića, on je presjekao dodavanje gostiju prije nego što je Tomas zabio ranije spomenuti koš, a na 44 sekunde do završetka ujedno je i blokirao Nedovića, poslije čega je Arapović skočio u napadu (Tomas je promašio tricu) i zabio jedno od dva slobodna bacanja.

Kod Cedevite je Arapović upisao 14 poena i pet skokova, Džanan Musa je ubilježio 12 poena i sedam skokova, a Toni Katić (6 asistencija) i John Shurna (3 skoka) zabili su po 11 poena.

Kod gostiju je Dejan Musli ubilježio 18 poena i sedam skokova.

Spomenimo i da je trener Cedevite Veljko Mršić povodom 40 godina Unicaje, u kojoj je proveo neke od svojih najljepših igračkih dana, dobio od tog kluba za uspomenu dres s brojem 6.

TONOVI download: Veljko Mršić, Joan Plaza i Džanan Musa

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Odigrali smo jednu dobru utakmicu. Bili smo koncentriraniji i željeli smo se oprostiti od Eurokupa na dobar način. Ova utakmica pokazala je da u sportu nisu bitna imena nego što pokazuješ na terenu i koliko želiš pobjedu. U jednom oslabljenom sastavu mi smo više željeli. Imali smo loš šut za tricu, promašili smo dosta otvorenih trica, ali imali smo 16 napadačkih skokova i zasluženo smo pobijedili."

Džanan Musa (igrač Cedevite): "Bili smo desetkovani. Igrali smo bez Babića, Boatrighta i Jamesa, no pokazali smo još jednom da smo dobar kolektiv. Bez nekih glavnih igrača uspjeli smo ostvariti pobjedu i drago mi je da je tako. Trener mi je rekao da ću danas više igrati i mislim da sam dobro iskoristio minutažu."

Joan Plaza (trener Cedevita): "Vjerojatno smo izgubili ovu utakmicu prije njenog početka. Moji igrači su mislili da će nam danas biti lako, ali svatko zna da kad momčad nemaš nekih igrača onda istupe neki drugi igrači. Imali smo 13 izgubljenih lopti, a dozvolili smo im i previše napadačkih skokova. Uz to smo promašili neke lake šuteve. Nije običaj da moje momčadi podcijene protivnika, ali to se večeras dogodilo."

Dejan Musli (igrač Unicaje): "Cedevita je zasluženo dobila ovu utakmicu. Nama su nedostajali laki poeni, kojih inače postižemo više na utakmicama. Nismo trčali kako treba i dozvolili smo im dosta napadačkih skokova. I da smo mi dobili, ne bi bilo nezasluženo, kao što pokazuje i rezultat. Bolje bi bilo da smo dobili ovu utakmicu zbog prednosti domaćeg terena, tako da nije da nama ova utakmica nije imala značaja."

6. minuta - Bilan je zabio dva slobodna bacanja i Cedevita sada vodi 10:5.

8. minuta - Diez je poslije skoka u napadu približio Unicaju na minimalni zaostatak 11:12.

9. minuta - Nakon što su Smith i Fogg povezali trice za 17:14 vodstvo Unicaje Veljko Mršić na 1:47 min. do kraja prve četvrtine pozvao je timeout.

Kraj prve četvrtine - Nakon 10 minuta igre Unicaja minimalno vodi 19:18. Dosad su za domaćine po četiri poena ubacili Katić, Musa i Bilan, a za goste su po pet poena zabili Diez i Smith. Valja spomenuti i da je Cedevita u prvoj četvrtini imala čak osam skokova u napadu.

12. minuta - Arapović je zabio tricu za 25:21 vodstvo Cedevite.

16. minuta - Shurna i Diez razmijenili su trice. Unicaja sada vodi 33:31. Cedevita igra s petorkom Rogić, Krušlin, Shurna, Arapović, Bilan.

18. minuta - Musli je ostao sam i Nedović mu je asistirao za 37:33 prednost Unicaje. 2:59 min. do kraja poluvremena Cedevita je pozvala timeout.

20. minuta - Musa je poslije timeouta zabio dvije trice iz tri pokušaja i Cedevita sada vodi 39:37.

Kraj poluvremena - Drugu četvrtinu šutom s četiri metra sa zvukom sirene na 42:41 za Cedevitu zaključio je Shurna. Musa je trenutno prvi strijelac domaćina s 12 poena, a jednako je na drugoj strani zabio i Musli.

23. minuta - Arapović je u kontri zakucao za 48:41 vodstvo Cedevite. Unicaja još nije zabila u drugom poluvremenu.

25. minuta  - Arapović je na asistenciju Katića zakucao za vodstvo Cedevite 52:41, ali je Musli onda na drugoj strani prekinuo 10-0 seriju domaćina i približio Unicaju na -9.

27. minuta - Poslije trice Shurne za 55:45 prednost Cedevite Unicaja je pozvala timeout.

30. minuta - Nakon što je Unicaja napravila seriju 8-0 i došla na samo -2, Rogić je poentirao iz desnog kuta za 57:53. Poslije dva promašena slobodna bacanja Waczynskog Musa je uspio šutnuti tricu sa zvukom sirene, no nije ušla.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 57:53. Kod domaćina je Arapović trenutno na 13 poena, a za goste je Musli ubacio 18.

33. minuta - Nedović je zabio tricu za zaostatak Unicaje 56:59.

35. minuta - Katić je zabio vrlo važnu tricu za 64:59 Cedevite.

38. minuta - Nakon što je Fogg tricom goste približio na -4, Tomas je istom mjerom za 71:64 odgovorio na drugoj strani. Nedović je potom zabio dvicu za Unicaju, a Musa je izgubio loptu.

39. minuta - Omić je goste približio na zaostatak 68:71.

40. minuta - Nakon što je Katić u obrani presjekao dodavanje gostiju, Tomas je na drugoj strani odigrao leđima i zabio za 73:68. Na 55.4 sekunde do kraja gosti su pozvali timeout.

Poslije timeouta Katić je blokirao Nedovića. Na drugoj strani Tomas je promašio tricu, a Arapović je skočio u napadu i iznudio prekršaj, poslije kojeg je na 21.9 sekundi do završetka pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 74:68.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 74:71.