.
Cedevita svladala Zadar i izborila finale Kupa
17 02 2017 05:05:00
3082 views

U polufinalu Završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića u Šibeniku Cedevita je pobijedila Zadar sa 92:75 i u finalu će u subotu u 20:00h igrati protiv Jolly JBS-a.

Zagrepčani su igrali bez Luke Babića, a od stranaca u zapisniku nije John Shurna (samo četvorica mogu nastupiti u Kupu).

Cedevita je utakmicu otvorila s 12:2, no Zadrani su se brzo vratili u igru, a na veliki odmor otišlo se sa 42:39 za momčad Veljka Mršića. Ključan korak ka pobjedi Zagrepčani su napravili serijom 10-0 u trećoj četvrtini. Zadrani su još jedno vrijeme prijetili, no pobjeda Cedevite nije došla u pitanje.

Kod pobjednika je Miro Bilan upisao 28 poena, osam skokova i tri asistencije, Ra'Shad James je ubilježio 19 poena i četiri skoka, a Ryan Boatright sedam poena i 12 asistencija.

Za Zadar je Jakov Vladović ubilježio 14 poena i sedam asistencija, Maj Kovačević zabio je 13 poena uz šut za tricu 3/4, a Kristijan Krajina ubacio je 11 poena.

"Čestitam dečkima na plasmanu u finale. Nije lako kada svi od vas očekuju da morate dobiti. Svi nas stavljaju u ulogu favorita, što mi s ponosom nosimo. Tri Kupa zaredom smo osvojili, a sada smo četvrtu sezonu zaredom ponovno u finalu. Nakon dobrog početka utakmice, kad smo napravili 10 razlike, s izmjenama smo izgubili ritam. Dečki koji su ušli, umjesto da budu u obrani bolji nego što su bili igrači koji su bili na početku, su se pogubili. Vratili smo Zadar u igru, a oni su kvalitetna momčad. Imaju talentiranih igrača, koji, ukoliko im se to dozvoli, mogu igrati, izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.

Naposljetku se ključnom ispostavila sredina treće četvrtine.

"Nakon 51:50 za Zadar smo ih izneredili s promjenom obrane i zonom. S tri obrane otišli smo na 10 razlike, a onda smo poslije samo povećavali. Oni su već, vidjelo se, padali. Mi smo s mladim igračima, koji su ušli u zadnjih osam minuta, prelomili skroz utakmicu. Nastavili smo igrati još bolju obranu, trčali smo i više se nisu mogli vratiti."

Jasno je da u finalu Mršić ima samo jedan cilj: "Kao što sam rekao, ovo je već četvrta godina zaredom da smo u finalu i idemo pobijediti. Međutim, s druge strane će sigurno biti kvalitetan protivnik, bio to Jolly ili Cibona i trebat će odigrati dobru utakmicu, i bolju nego što smo odigrali danas, da bi pobijedili."

"Čestitao bih svojim suigračima i protivničkoj ekipi na jednoj dobroj i zanimljivoj utakmici", rekao je bek Cedevite Filip Krušlin. "Veći dio utakmice je bio u egalu. Mi smo se uspjeli odvojiti u trećoj četvrtini i onda zadržati tu prednost do kraja i zasluženo pobijediti. Kup je specifično natjecanje. U jednoj utakmici može se dogoditi svašta, no mi smo danas bili bolja momčad. Veselim se sutrašnjem finalu i nadam se da ćemo ga osvojiti."

Što je bilo ključno u trenucima kad je Cedevita u trećoj četvrtini napravila seriju 11-0?

"Mislim da smo u tom periodu odigrali dobru obranu i pogodili neke otvorene šuteve. Mislim da je presudila zona, koju smo odigrali jako dobro u tih dvije-tri minute, kad smo uspjeli otići na 10 razlike. Pogodili smo, kao što sam rekao, otvorene šuteve i onda su oni kasnije malo ostali bez energije, a mi smo još malo pojačali i zasluženo smo slavili", rekao je Krušlin.

TONOVI download: Veljko Mršić i Filip Krušlin

5. minuta - Cedevita je vrlo dobro otvorila utakmicu i poslije polaganja Bilana Zagrepčani vode 12:2.

8. minuta - Zadrani su se probudili i Mazalin ih je približio na zaostatak 12:16.

Kraj prve četvrtine - Zagrepčani poslije 10 minuta igre vode 21:14. Za Cedevitu su po osam poena dosad zabili James i Bilan, a Kovačević je ubacio pet poena za Zadar.

14. minuta - Nakon što su Zadrani napravili seriju 9-0 i prešli u vodstvo, Arapović je zabio prvi koš Cedevite u drugoj dionici za 23:23.

Kraj poluvremena - Cedevita je ipak na veliki odmor otišla s vodstvom 42:39. Dosad je za Zagrepčane James zabio 15, a Bilan 12 poena, dok je Vladović kod Zadrana upisao osam poena.

23. minuta - Vladović je zabio tricu za 51:50 vodstvo Zadra.

24. minuta - Poslije alley-oop zakucavanja Jamesa na asistenciju Boatrighta Zadrani su kod 54:51 vodstva Cedevite pozvali timeout.

25. minuta - Zagrepčani su otišli na 61:51 i Aramis Naglić morao je pozvati još jedan timeout jer je Cedevita napravila seriju 11-0.

28. minuta - Nakon što su se Zadrani približili na -5, Tomas je iz lijevog kuta zabio tricu za 69:61.

Kraj treće četvrtine - Cedevita u zadnju dionicu ulazi s vodstvom 73:61. Bilan je dosad za Zagrepčane ubacio 22, a James 19 poena. Vladović je na drugoj strani ubacio 14 poena.

32. minuta - Arapović je zabio tricu za 76:64.

33. minuta - Utakmica je privremeno prekinuta zbog neprimjerenog vrijeđanja Džanana Muse od strane navijača Zadra.

35. minuta - Bilan je zabio za 83:69, što mu je ujedno 28. poen na utakmici.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 92:75.