.
Cedevita osvojila četvrti Kup K. Ćosića zaredom i peti ukupno
18 02 2017 08:06:00
5627 views

U finalu Kupa Krešimira Ćosića u Šibeniku Cedevita je pobijedila Jolly JBS sa 102:66. Ovo je za Cedevitu četvrti osvojeni Kup zaredom i ukupno peti u povijesti kluba.

U finalu je momčad Veljka Mršića brzo preuzela potpunu kontrolu i utakmica je vrlo brzo otišla u jednom smjeru, a Šibenčani nisu ipak uspjeli pružiti jači otpor.

Cedevita je u finalu igrala bez ozlijeđenog Luke Babića, a u rosteru nije bio ni John Shurna, s obzirom da u Kupu u zapisniku mogu biti samo četvorica stranaca.

Za Cedevitu je Miro Bilan u finalu upisao 12 poena, osam skokova i tri asistencije, a on je ujedno i proglašen MVP-em Završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića. Ryan Boatright ubilježio je 16 poena, četiri skoka i tri asistencije, Marko Tomas 15 poena, dva skoka i dvije asistencije, Filip Krušlin 12 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Marko Arapović 10 poena i šest skokova.

Kod Jollyja su po 13 poena upisali Bruno Markulin (5 skokova) i Michaelyn Duane Scott (13 poena, 3 skoka i 2 asistencije).

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Zadovoljan sam. Ostvarili smo ono što smo željeli. Svi su nas stavljali u ulogu favorita i pokazali smo da za nas nije problem s tim se nositi. Odigrali smo dobar turnir. Iz utakmice u utakmicu smo bili bolji, u finalu smo stvarno igrali lijepu i atraktivnu košarku i uz to smo zabilježili pobjedu. Igrali smo i s dosta mladih igrača. Možda to nitko nije primijetio, ali od četiri momčadi u polufinalu mi smo bili najmlađa momčad. Imali smo igrače koji su bili bitni u našem uspjehu, a koji su mlađi od svih ostalih."

Miro Bilan (kapetan Cedevite i MVP Završnog turnira Kupa K. Ćosića): "Ovim putem bih čestitao vodstvu kluba, stručnom stožeru, igračima i svim ljudima koji rade oko nas na jednom zasluženom trofeju. Mislim da smo pokazali najbolju igru, uvjerljivu igru i zasluženo smo osvojili Kup."

Marko Tomas (nisko krilo Cedevite): "Bio je to dobar turnir za nas. Osvojili smo novi trofej. Odigrali smo dobru utakmicu. Možda je šteta za hrvatsku publiku i javnost što je domaćin bio ispuhan, ali eto. Misli da smo mi tome doprinijeli jer smo odigrali dobru utakmicu od početka i na kraju zasluženo pobijedili ovolikom razlikom. Pokazali smo autoritet, pokazali smo da smo ipak za nivo-dva više od ostalih ekipa, iako moram pohvaliti Jolly što su odigrali jako dobar turnir. Zbilja im je bilo teško odigrati danas jednu utakmicu kao i jučer, a mi igramo u ovakvom ritmu tijekom cijele sezone i nama nije bio problem odigrati takvu utakmicu. Dosta smo rotirali igrače, a već za dva dana imamo novu važnu utakmicu. Sve u svemu, bio je to jako dobar turnir. Nismo se potrošili, nema ozlijeđenih igrača, to je najvažnije, i idemo dalje."

TONOVI download: Veljko Mršić, Miro Bilan, Marko Tomas

5. minuta - Poslije ubačaja Jamesa za 13:8 vodstvo Cedevite, Jolly je pozvao timeout. Po pet poena dosad su za Zagrepčane zabili Bilan i Boatright.

7. minuta - Bilana su udvojili, ali on je dobro dodao u lijevi kut za samog Jamesa, koji je zabio tricu za Cedevitino vodstvo 21:14. Nakon toga Zagrepčani su se obranili, a Bilan je potom asistirao i za Žganeca, koji je povećao prednost Zgrepčana na +9

Kraj prve četvrtine - Cedevita poslije 10 minuta igre vodi 30:17. Zagrepčani su prvu dionicu odigrali odlično. Po sedam poena za njih su zabili Boatright i Bilan, a toliko je na suprotnoj strani ubacio i Scott.

16. minuta - Mršićeva momčad nastavlja kontrolirati utakmicu. Poslije ubačaja Krušlina za vodstvo Zagrepčana 42:24, Šibenčani su na 4:36 min. do velikog odmora pozvali timeout.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita je drugu četvrtinu završila s vodstvom 48:31. Zagrepčani su u prvom poluvremenu upisali duplo više skokova od Jollyja, a svi Mršićevi igrači koji su ulazili u igru upisali su se u strijelce.

22. minuta - James je zabio treću tricu iz trećeg pokušaja i Cedevita je povela 56:35.

27. minuta - Poslije polaganja Arapovića za 70:49 prednost Zagrepčana, Jolly je pozvao timeout.

Kraj treće četvrtine - Uz 16 poena Boatrighta i 13 Jamesa Cedevita će u zadnjih 10 minuta ući s vodstvom 73:56.

36. minuta - Musa je u kontri položio za 89:60 u korist Cedevite, a Begić je potom na drugoj strani odlično blokirao Markulina.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 102:66.