Doigravanje.
Cedevita pobijedila Karpoš Sokole, već sutra sa Škrljevom
24 02 2017 07:41:00
4600 views

U 24. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Karpoš Sokole sa 81:77 a već u subotu od 19:00 momčad igra u Rijeci protiv Škrljeva u ABA ligi.

Zagrepčani su prvo poluvrijeme završili sa zaostatkom 36:39. Ubrzo su pali i na -9, no treću su četvrtinu ipak završili s vodstvom 61:59. U 37. minuti gosti su bili na minimalnom zaostatku, no u napetoj završnici igrači Cedevite bolje su gađali kad je trebalo nego gosti.

Trener Cedevite Veljko Mršić na raspolaganju nije imao ozlijeđenog Luku Babića.

Cedevitu su predvodili Marko Arapović sa 16 poena, četiri asistencije i tri skoka, Miro Bilan s 14 poena i sedam skokova, Filip Krušlin s 10 poena i s najboljim +/- pokazateljem od +17 te Ryan Boatright s 10 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Kod gostiju je Dragan Labović upisao 27 poena, Dominik Mavra ubilježio je 18 poena četiri skoka i tri asistencije, a Bojan Trajkovski 14 poena i 11 skokova.

Prije utakmice predstavljene su Cedevitine selekcije 2004. godište, 2006. godište i 2008. godište. Sve tri selekcije prvaci su regije Centar, odnosno Grada Zagreba, što je dodatna potvrda o kvaliteti Škole košarke Cedevita.

TONOVI download: treneri Veljko Mršić i Dragan Nikolić, Filip Krušlin

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Bila je to još jedna teška utakmica. Karpoš je odlična momčad i odigrali su stvarno dobru utakmicu. To je momčad koja je u sezonu krenula s 0-9, a po rezultatima nakon tog devetog kola su na rubu playoffa. Oni su stvarno odlično vođeni od trenera Nikolića. Igraju na za nas nezgodan način s Trajkovskim i Labovićem, koji su zapravo četvorke, ali su fizički dovoljno snažni da mogu igrati petice. Na kraju smo ih slomili, no vidjelo se da nemamo energije. Možemo biti sretni što smo nakon Kupa u šest dana ostvarili dvije pobjede i što nije bilo nikakvih ozljeda."

Filip Krušlin (bek Cedevite): "Bila je to teška utakmica za nas. Mislim da smo loše otvorili utakmicu, i obrambeno i napadački. Igrali smo bez dovoljno agresivnosti i doveli smo se u probleme u prvom poluvremenu, a oni su se razigrali i dobro su šutirali. Zabili su nam 12 trica. U drugom poluvremenu čupali smo utakmicu kako smo znali i na kraju smo srećom dobili. To je za nas bitna pobjeda zbog borbe za drugo mjesto uoči playoffa ABA lige."

Dragan Nikolić (trener Karpoša): "Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Mi smo kontrolirali igru u dobrom dijelu utakmice, a ona je Cedevita preokrenula. Na kraju je bila neizvjesna završnica, a da smo mi zabili jedna od tri posljednja šuta vjerojatno bi bili pobjednici. Lijepo je igrati u ovakvom gospodskom ambijentu, a spomenut ću i da smo mi u zadnjih 16 dana odigrali osam utakmica. Mi smo večeras igrali bez Vrkića, no i Cedevita je bila bez Babića."

Kendrick Perry (playmaker Karpoša): "Bila je to dobra utakmica. Pokazali smo puno srčanosti. Oni su vrlo dobra momčad, a mi smo pred kraj utakmice napravili nekoliko grešaka. Jedan od tih bio sam i ja. Što se tiče momčadske igre, mislim da smo pokazali puno srčanosti, ali na kraju smo ipak bili kratki."

Izjave uoči utakmice sa Škrljevom

Već u subotu u 19:00h Cedevita igra utakmicu 19. kola A-1 lige u gostima kod Škrljeva. Momčad će voditi trener Danijel Lutz, a koji će mu se igrači pridružiti iz Mršićeve ekipe bit će odlučeno tek na sam dan utakmice.

"Oni su momčad koja je možda i najviše napredovala u odnosu na prvi dio sezone. Nažalost, dogodila im se promjena trenera, ali s njom su dobili drugačiji način na koji igraju. Ono što je prvo vidljivo je da puno veću ulogu imaju Amerikanci Williams i Cook, a ono što su dodali ekipi u vidu veterana Perkovića i Štembergera, koje ja osobno veoma cijenim, je što su dobili puno na čvrstini, ali isto tako i na kvaliteti i u vanjskoj i u unutarnjoj liniji", rekao je o sljedećem protivniku trener Lutz.

Dakle, Šrkljevo je sada jače nego u prvom dijelu sezone.

"Svjesni smo koji su njihovi nedavni rezultati. Nadigrali su u odličnoj domaćoj atmosferi s visokom razlikom Zabok, a 27-28 minuta praktički su bili u egalu s Cibonom. To samo ide u prilog tome da su oni puno nezgodnija i kvalitetnija ekipa nego na startu sezone."

Na što u igri Škrljeva najviše treba pripaziti Cedevita?

"Jedan čovjek kojeg nisam spomenuo, a to je njihov najbolji igrač Konjević, je igrač koji najbolje ocrtava način njihove igre. Ukoliko im se pusti da šutiraju  u stanju su ući u seriju šuteva. Moramo im stoga oduzeti da lako dođu do dobrih pozicija za šut, da lagano šutiraju trice, a moramo i spriječiti ulazak Perkovića pod koš, gdje on svojom snagom može ponekad dominirati protiv mladih centara, koje mi imamo, ukoliko mu oni fizički ne odgovore."

Nažalost, ekipa koja trenira za A-1 ligu i dalje muku muči s velikim brojem ozljeda.

"Iz sastava koji trenira za A-1 ligu imamo šestoricu zdravih igrača i ne baš idealne uvjete za trening, ali s dobrom kemijom i pravim pristupom uz pomoć igrača koji nam dolaze iz prve momčadi, a koji nam zaista pomažu i maksimalno su profesionalni kad igraju A-1 ligu, imamo argumente da dobijemo utakmicu", rekao je na kraju trener Danijel Lutz.

4. minuta - Nakon što su gosti poveli 5:0, Karlo Žganec na 6:11 min. do kraja je polaganjem zabio prvi koš za Cedevitu, a Trajkovski je na drugoj strani zabio tricu za prednost Karpoša 8:2.

5. minuta - Boatright je ubacio tricu za 5:8 zaostatak Cedevite.

6. minuta - Trajkovski je zabio svoju drugu tricu za vodstvo gostiju 13:6.

8. minuta - Na 2:42 min. do kraja prve četvrtine Perry je u ulazu položio za prednost Karpoša 17:9, a trener Cedevite pozvao je timeout.

Kraj prve četvrtine - Poslije 10 minuta igre vode gosti 20:14. Dosad je Boatright zabio osam poena za Cedevitu, a jednako je na drugoj strani ubacio Trajkovski.

14. minuta - Arapović je iz lijevog kuta zabio tricu za -3 Cedevite (21:24).

16. minuta - Begić je zakucao na asistenciju Arapovića i izjednačio rezultat na 26:26. Gosti su na 4:53 min. do kraja prvog poluvremena pozvali timeout, poslije kojeg je Katić položio za 28:26. On je u igru ušao početkom druge četvrtine i za šest minuta zabio je šest poena.

19. minuta - Sokolov je poentirao za minimalnu prednost Karpoša 33:32. Cedevita je pozvala timeout.

Kraj prvog poluvremena - Karpoš vodi 39:36. Kod Cedevite je i dalje prvi strijelac Boatright, koji je ostao na osam poena zabijenih u prvoj četvrtini, a kod gostiju je Labović ubacio 11 poena.

22. minuta - Labović je zabio tricu za 45:38 vodstvo Karpoša.

24. minuta - Mavra je pogodio treću tricu iz četvrtog pokušaja za 50:42 prednost gostiju.

27. minuta - Shurna je zabio tricu za 50:54 zaostatak Cedevite.

28. minuta - Shurna je opet pogodio tricu, ovaj puta za zaostatak 52:56, a nakon što je na drugoj strani tricu promašio Trajkovski, Krušlin je tricom u kontri Cedevitu približio na -1. Na 2:03 min. do kraja gosti su pozvali timeout.

29. minuta - Arapović je na timeoutu ušao u igru i zabio poslije skoka u napadu za +1 domaćina, a u istoj minuti ubrzo je poentirao i za 59:56.

30. minuta - Arapović je opet zabio za 61:59.

Kraj treće četvrtine - Zagrepčani uoči posljednjih 10 minuta vode 61:59. To je dobar rezultat jer su u 22. minuti bili na -9.

33. minuta - Krušlin je iz lijevog kuta zabio važnu tricu za 66:59 vodstvo Cedevite, no Labović je odmah odgovorio istom mjerom na drugoj strani.

35. minuta - Poslije trice Labovića za 68:71 zaostatak Karpoša Cedevita je pozvala timeout.

36. minuta - S dva slobodna bacanja Mavre gosti su se približili na minimalni zaostatak 72:73.

37. minuta - Bilan je zabio koš i dodatno slobodno bacanje, no Labović je odmah na drugoj strani pogodio tricu. Rezultat je 76:75.

38. minuta - Mršić je na 2:52 min. do kraja utakmice pozvao timeout. Poslije toga je Boatright loše izveo aut pa je loptu uzeo Labović, no Cedevita je ubrzo opet loptu vratila u svoj posjed. Mavri ju je uzeo Shurna, koji je zabio za 78:75.

39. minuta - Krušlin je pogodio tricu za 81:77 vodstvo Cedevite, a Trajkovski je potom promašio tricu za Karpoš.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 81:77.