20:00 Finale A-1
Cedevita poražena kod Škrljeva
25 02 2017 08:11:00
577 views

U 18. kolu A-1 lige Cedevita je poražena u gostima kod Škrljeva sa 80:77. Momčad Zagrepčana vodio je trener Danijel Lutz, a igračima koji pod njim treniraju za A-1 ligu su se iz ekipe trenera Mršića pridružili Karlo Žganec, Džanan Musa, Ra'Shad James i Marko Arapović.

Utakmica je većinu vremena bila rezultatski blizu. Zagrepčani su imali priliku prelomiti susret kad su u 28. minuti vodili 58:49, no u posljednju četvrtinu ušli su samo s tri poena prednosti, a Škrljevo je slavilo u napetoj završnici.

Ključni su bili ubačaj Briana Williamsa za 75:74 vodstvo domaćina i trica Antonija Bobana, koju je on na 62 sekunde do kraja pogodio za 78:74.

Cedevita je imala zadnji napad za produžetak, no Džanan Musa nije uspio zabiti tešku tricu.

"U pripremi za utakmicu smo apostrofirali da će utakmica biti teška. Oni su iskusna ekipa s dovoljno kvalitete da parira ovome što smo mi danas posudili. Pokušali smo ne ući u neizvjesnu završnicu. Nažalost, u jednom trenutku treće četvrtine smo imali prednost, ali brzo je prosuli i onda, ako se svedeš na to da odlučuje jedna lopta ili jedna odluka, nije lako pobijediti. To je na kraju presudilo. Nismo bili dovoljno koncentrirani u egzekuciji, a na momente jako loša obrana jedan na jedan nas je stajala toga da utakmicu na miran način privedemo u svoju korist", izjavio je trener Cedevite Danijel Lutz.

Za Cedevitu je Ra'Shad James upisao 26 poena, pet skokova i pet asistencija, Džanan Musa dodao je 17 poena i sedam skokova, a Filip Bundović 13 poena i devet skokova.

Kod Šrkljeva su najbolji bili Brian Williams s 29 poena, sedam skokova i šest asistencija, Davor Konjević s 13 poena i Siniša Štemberger s 11 poena, pet skokova i šest asistencija.

Cedevita je borbu u skoku dobila sa 44-31, no Zagrepčani su imali 17 izgubljenih lopti, pet više od domaćina.

3. minuta – Roko Rogić zabio je za vodstvo Cedevite 11:3, a domaćini su poslije manje od tri minute igre morali pozvati timeout.

5. minuta – Konjević je zabio tricu i približio Šrkljevo na 11:13. Poslije timeouta domaćini su napravili seriju 8-0.

Kraj prve četvrtine – Cedevita poslije 10 minuta vodi 21:17.

15. minuta – Džanan Musa zabio je četiri poena zaredom pa su Zagrepčani poveli 27:23, a Škrljevo je pozvalo timeout.

18. minuta – Nakon što su domaćini opet poveli, tricom je rezultat na 32:32 izjednačio Ra'Shad James.

Kraj poluvremena – Domaćini su drugu četvrtinu zaključili serijom 8-2 i na veliki odmor otišli su s vodstvom 40:34. U prvom poluvremenu James je za Cedevitu upisao 14 poena, a Musa 10 poena i šest skokova, dok je kod Škrljeva 18 poena i šest skokova upisao Williams.

25. minuta – Boban je zabio tricu i Šrkljevo vodi 47:43.

26. minuta – Bundović je zabio tricu i Cedevita je brzom serijom 9-0 prešla u vodstvo 52:47.

Kraj treće četvrtine – Uoči zadnjih 10 minuta Zagrepčani vode 59:56.

35. minuta - James je izjednačio rezultat na 65:65.

39. minuta - Williams je prvo donio minimalno vodstvo Škrljevu (75:74), a nakon promašaja Muse, Boban je zabio tricu za +4 domaćina.

40. minuta - Na 10.3 sekundi do kraja Musa je u kontri položio i približio Cedevitu na zaostatak 78:77. Nakon toga je Ramljaku suđen prekršaj na Konjeviću, a on je na osam sekundi do završetka pogodio oba slobodna bacanja za 80:77.

U zadnjem napadu Cedevite Musa nije pogodio tricu i Škrljevo je došlo do pobjede.

Kraj utakmice - Škrljevo je pobijedilo 80:77.