2. kolo, ABA.
Cedevita pobijedila Kvarner 2010
02 03 2017 05:44:00
645 views

U 19. kolu A-1 lige Cedevita je u Domu sportova uvjerljivo nadigrala Kvarner 2010 sa 78:43. Zagrepčani su cijelo vrijeme kontrolirali utakmicu, vodili su od samog početka i njihova pobjeda nijednom nije došla u pitanje.

Dobra je vijest što se nakon dužeg izbivanja zbog ozljede u redove Cedevite vratio Luka Babić. Pod vodstvom trenera Veljka Mršića nastupila je momčad koja inače igra u ABA ligi. Poštedu su dobili Ryan Boatright, Ra'Shad James i Mirza Begić, a umjesto njih iz sastava koji pod trenerom Danijelom Lutzom trenira za A-1 ligu pomogli su Ivan Vučić, Lovro Buljević i Markus Lončar.

Sa 17 poena, 10 skokova i tri asistencije Cedevitu je predvodio Džanan Musa. Buljević je upisao 11 poena i tri skoka, Marko Arapović 10 poena i tri skoka, Miro Bilan devet poena i devet skokova, a Babić je u povratku na teren ubilježio šest poena, dva skoka i šest asistencija za 24:10 min.

Kod Riječana je jedini dvocifreni s 11 poena, četiri skoka i tri asistencije bio Mauro Veljačić.

"Svaku utakmicu treba shvatiti ozbiljno jer iz prethodnih utakmica znamo da ne smijemo nikoga podcjenjivati. Kvarner je jedna dobra i talentirana ekipa. Mi smo ušli skroz fokusirani na ovu utakmicu, ne misleći na nedjelju, i mislim da se to odrazilo dobrim rezultatom", izjavio je nakon pobjede Džanan Musa.

S druge strane, trener Kvarnera 2010 Marijan Mance nije bio razočaran svojim igračima: "Želim čestitati domaćinu. Bila je to jedna dobra i korektna utakmica s njihove strane jer su iskoristili ovo kao jedan dobar trening, a mojim igračima je ovo ipak u ovom trenutku prevelik stres i prevelik protivnik da bi se mogli nositi na ovoj razini. Zato i svojim igračima čestitam jer su ovo izdržali. One najbitnije utakmice koje sada sljede su za nas izlučne i tu ćemo vidjeti gdje smo, što smo i kakvi smo."

TONOVI download: Džanan Musa i Marijan Mance

5. minuta - Cedevita poslije ubačaja kapetana Bilana vodi 6:3.

7. minuta - Marko Tomas zabio je tricu za 12:5 prednost domaćina. To je ujedno dosad najveće vodstvo Zagrepčana.

Kraj prve četvrtine - Domaćini poslije 10 minuta igre vode 16:5.

16. minuta - Cedevita igra odlično u drugoj dionici. Poslije zakucavanja Muse domaćini su poveli 33:7. Riječani su pozvali timeout, a nakon toga je bivši igrač Cedevite Dino Butorac pogodio dva slobodna bacanja i tako prekinuo 17-2 seriju Zagrepčana.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita vodi 36:17. Za domaćine je Bilan dosad upisao po devet poena i skokova za 12:14 min. u igri, a kod gostiju su po šest poena ubacili Veljačić i Kučan.

23. minuta - Nakon što je Cedevita treću četvrtinu otvorila serijom 7-0, Veljačić je zabio tricu i približio Kvarner na 20:43.

28. minuta - Zagrepčani kontroliraju utakmicu. Shurna je zakucao za 51:24 prednost svoje momčadi.

Kraj treće četvrtine - U posljednjih 10 minuta Cedevita će ući s vodstvom 54:29. Musa je s 12 poena i osam skokova trenutno prvi strijelac domaćina, a Veljačić s 11 poena predvodi goste.

36. minuta - Buljević je na asistenciju Krušlina zakucao za vodstvo Cedevite 68:36, a gosti su pozvali timeout.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 75:43.