.
Cedevita u produžetku slavila u Ljubljani
05 03 2017 07:01:00
649 views

U 25. kolu ABA lige Cedevita je bez Ryana Boatrighta nakon produžetka pobijedila Union Olimpiju 94:92.

Bila je to vrlo teška utakmica za Zagrepčane. Domaćini su vodili većim dijelom utakmice. Poslije prve četvrtine imali su prednost 29:20, a na veliki odmor otišli su s +4.

U 27. minuti Olimpija je imala velkih 14 poena prednosti (64:50), no Cedevita se vratila u utakmicu tako što je treću četvrtinu zaključila serijom 13-0.

Sredinom četvrte dionice Slovenci su otišli na 75:67, no Cedevita se i ovog puta vratila i u 39. minuti ubačajem Tomasa minimalno povela 80:79, a kod rezultata 83:81 Bilan je poslije ukradene lopte gostiju na asistenciju Babića uspio izjednačiti na 83:83.

S tim rezultatom otišlo se u produžetak, gdje se ponovila slična priča. Domaćini su otišli na 89:85, ali Cedevita se opet vratila, a nakon što je Ra'Shad James asistirao samom Luki Babiću za tricu i minimalnu prednost gostiju 90:89 domaćini više nisu uspjeli povesti.

Babić je danas bio fantastičan i utakmicu je završio sa 18 poena, sedam skokova i tri asistencije. Bilan je upisao 15 poena i tri asistencije, Filip Krušlin 13 poena i pet aistencija, a Ra'Shad James 12 poena i osam skokova.

Kod domaćina je Nikola Janković ubilježio 20 poena, 12 skokova i četiri asistencije, no od 15 slobodnih bacanja pogodio je samo dva. Brandon Jefferson je dodao 18 poena i četiri asistencije, a Devin Oliver 16 poena i pest asistencija.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "I kad smo bili u velikom minusu vjerovali smo i na kraju smo u zadnjoj četvrtini uspjeli pronaći neku postavu koja je na terenu izgledala dobro prije svega obrambeno i usjeli smo stići taj veliki zaostatak. Zabilježili smo bitnu pobjedu. Imamo još jedno kolo do kraja i idemo dalje."

Luka Babić (bek Cedevite): "Najvažnija je pobjeda. Drago mi je da sam se vratio, ali ono što je najvažnije je da smo ovo izvukli. U prvom poluvremenu je obrana bila jako loša. 49 poena primiti je katastrofa. Moramo izanalizirati prije svega skok u obrani da nam se ne događaju te greške. Trebamo se okrenuti što više playoffu, pripremiti se što bolje i ispraviti ove greške koje smo radili."

Ton download: Veljko Mršić i Luka Babić

3. minuta - poslije ubačaja Hrovata domaćini su izjednačili na 9:9.

7. minuta - Oliver je zabio za vodstvo Olimpije 20:13, a Veljko Mršić pozvao je timeout.

Kraj prve četvrtine - Union Olimpija poslije 10 minuta igre vodi 29:20.

14. minuta - Shurna je zabio dva, a Begić četiri poena u 6-0 seriji Cedevite, kojom su se gosti približili na zaostatak 30:34 i tako natjerali domaćine na timeout.

17. minuta - Tricom Shurne Cedevita je prešla u minimalno vodstvo 40:39. Zagrepčani su napravili seriju 16-5.

Kraj prvog poluvremena - Olimpija vodi 49:45. Za domaćine je Janković dosad zabio 13 poena, a za goste Krušlin 11. Šut Cedevite - za dva 12/15, za tri 6/16, sl. bacanja 3/4. Šut Olimpije - za dva 14/24, za tri 5/12, sl. bacanja 6/10.

25. minuta - Jefferson je zabio za 58:47 vodstvo Olimpije. Slovenci su sada opet na osjetnijoj prednosti.

27. minuta - Poslije ubačaja Muse Cedevita je na zaostatku 50:60.

Kraj treće četvrtine - U posljednjih 10 minuta gosti će ući sa zaostatkom 63:64. Cedevita je treću dionicu zaključila fantastičnom serijom 13-0!

33. minuta - Nakon što je Shurna na na startu posljednje četvrtine donio minimalnu prednost Cedeviti, Hrovat i Jefferson povezali su dvije trice za 70:65 prednost Olimpije.

35. minuta - Jefferson u ovim trenucima igra odlično i odveo je domaćine na 75:67.

36. minuta - Košem i dodatnim slobodnim bacanjem Tomasa te tricom Babića Cedevita se približila na 73:75.

39. minuta - Tomas je zabio za vodstvo Cedevite 80:79.

40. minuta - Poslije dva slobodna bacanja Hrovata domaćini vode 83:80. Babić je kasnije pogodio jedno od dva slobodna bacanja, no iskupio se nakon što je dodao Bilanu za 83:83, a u zadnjem napadu Jefferson nije uspio pogoditi tricu za pobjedu Olimpije (imali su tri sekunde za napad).

Kraj četvrte četvrtine - Rezultat je 83:83 i ide se u produžetak.

42. minuta - Nakon što je Bilanu suđena nesportska (to mu je peta osobna), Janković je promašio oba slobodna bacanja, no Hrovat i Pelko povezali su dvije trice za vodstvo Olimpije 89:85.

43. minuta - James je s dva slobodna bacanja Cedevitu približio na zaostatak 87:89. Poslije toga Žganec je faulirao Jankovića, a ovaj je promašio oba slobodna bacanja. Danas ih pogađa nevjerojatnih 1/13.

44. minuta - James je asistirao samom Babiću, a on je zabio tricu za 90:89 prednost gostiju.

45. minuta - James je iz kuta promašio tricu, ali je i uhvatio loptu, a Babić je položio za 93:89 u korist Cedevite. Olimpija je pozvala timeout, nakon čega je Janković na 36 sekundi do kraja položio za -2 gostiju, ali je i na 32.5 sekunde do završetka faulirao Babića.

Babić je na 32.5 sekundi pogodio jedno od dva slobodna bacanja. Cedevita je povela 94:91, a nakon toga je odmah napravljen prekršaj na Jankoviću.

31 sekundu do završetka Janković je, poslije 12 promašenih slobodnih bacanja zaredom, pogodio jedno od dva slobodnjaka. Domaćini su se približili na 92:94.

Nakon što je Tomas promašio, Olimpija je krenula u brzu kontrolu i Pelko je stigao šutnuti tricu za pobjedu, no nije pogodio.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 94:92.