19:30h, A-1
Cedevita pobijedila Goricu
08 03 2017 06:19:00
2119 views

U zaostaloj utakmici 17. kola A-1 lige Cedevita je u Domu sportova svladala Goricu sa 92:70. U momčadi Veljka Mršića večeras nije bilo Tonija Katića, Mirze Begića i Filipa Krušlina, a zamijenili su ih Roko Rogić, Markus Lončar i Ivan Vučić.

Prva je četvrtina završena s 22:21 u korist gostiju, a nakon što je Gorica u 13. minuti povela 28:24 Cedevita je do kraja poluvremena napravila seriju 20:5.

Na veliki odmor domaćini su tako otišli s prednošću 44:33, a u drugoj polovici utakmice njihova pobjeda nijednom nije došla u pitanje.

Kod Cedevite su se svi igrači upisali u strijelce, a dvocifreni su bili Miro Bilan (15 poena, 8 skokova i 4 asistencije), Ryan Boatright (14 poena), Marko Tomas (12 poena i 4 skoka) te Džanan Musa (10 poena i 3 asistencije).

Goricu su predvodili Ante Mašić (22 poena i 6 skokova) te Trey McDonald (15 poena, 7 skokova i 3 asistencije).

TONOVI download: Veljko Mršić i Ivan Vučić

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Pobjeda nije bitna. Bitno je kako se igra, a mi nismo bili dobri i žao mi je ovo malo ljudi što je došlo da je moralo gledati ovakvu utakmicu. Učinit ću sve da se ovo više ne ponovi. Nije bitna pobjeda ili poraz. Bitno je kako se izgleda, a mi danas nismo dobro izgledali."

Ivan Vučić (nisko krilo Cedevite): "Na početku smo igrali malo s grčem, opušteno i nismo imali energiju. Na kraju smo se digli, uspjeli smo vratiti energiju koju nismo imali u prvom poluvremenu i zasluženo smo dobili. Imali smo tijekom sezone par nedopustivih kikseva, ali vratit ćemo se do kraja prvenstva i na kraju to osvojiti."

3. minuta - Košem Vrbice Gorica je povela 8:3.

6. minuta - Boatright je zabio tricu i dodatno slobodno bacanje za izjednačenje Cedevite 10:10.

Kraj prve četvrtine - Gorica poslije 10 minuta igre vodi 22:21. Dosad su za goste po sedam poena ubacili Prgomet i Mašan, a toliko je za Cedevitu zabio i Bilan.

13. minuta - Bivši igrač Cedevite Mašić zabio je na 7:09 min. do kraja druge četvrtine za vodstvo Gorice 28:24.

18. minuta - Nakon što su domaćini napravili seriju 12-0, McDonald je prekinuo post Gorice od gotovo pet minuta bez poena i na 2:12 min. do kraja poluvremena zabio za zaostatak gostiju 30:36.

Kraj poluvremena - Cedevita nakon 20 minuta igre vodi 44:33. Zagrepčani su drugu četvrtinu zaključili serijom 20:5, a u prvom poluvremenu predvodili su ih Boatright s 12 poena i Bilan s devet poena i pet skokova. Kod gostiju je Mašić upisao 11 poena i četiri skoka.

25. minuta - Domaćini kontroliraju igru i rezultat. Poslije zakucavanja Bilana Zagrepčani vode 54:38, a gosti su pozvali timeout.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 68:49.

34. minuta - Arapović je na 6:41 min. do kraja utakmice zabio za 74:52 Cedevite.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 92:70.