.
Cedevita svladala FMP i osigurala drugo mjesto uoči playoffa
11 03 2017 06:49:00
3736 views

U posljednjem kolu regularne sezone ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila FMP sa 104:92. Zagrepčani su tako osigurali drugo mjesto uoči doigravanja i prednost domaćeg terena u polufinalnoj seriji.

Omjer 20-6 u regularnoj sezoni ABA lige ujedno je najbolji u klupskoj povijesti Cedevite!

Gosti su dugo bili tvrd orah, a Cedevita je prvi put povela tricom Filipa Krušlina za 27:26 u 12. minuti.

Prvo poluvrijeme domaćini su završili s vodstvom 49:45, a Zagrepčani su se počeli značajnije dizati kad su treću četvrtinu uz dvije trice Ryana Boatrighta zaključili serijom 13-3. U posljednjih 10 minuta tako su ušli s vodstvom 80:74, a kad je poslije dvice Boatrighta Krušlin iz lijevog kuta pogodio tricu, sa 85:74 došli su i do prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici.

Gosti su još malo priprijetili kad je Ljubičić ubacio tricu za njihov zaostatak 82:88, no Mirza Begić, John Shurna, Luka Babić i Toni Katić potom su napravili seriju 11-0. Cedevita je otišla na 99:82 i tu je stvar bila riješena.

Miro Bilan upisao je za pobjednike 23 poena i sedam skokova, Ryan Boatright je ubilježio 20 poena, Mirza Begić 13 poena i sedam skokova, a toni Katić ubacio je 10 poena.

Kod gostiju su najbolji bili Jonah Bolden s 23 poena i pet skokova, uz šut za tricu 7/7, te Marko Ljubičić s 21 poenom i sedam asistencija.

TONOVI download: treneri Veljko Mršić i Branko Maksimović, Luka Babić

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Mogli smo vidjeti jednu jako zanimljivu utakmicu, napadački izuzetno dobru. Mi smo imali grešaka u obrani, naročito na Boldenu, koji nam je zabio sedam trica i bio je stvarno vruć. Oni su danas šutirali za tricu 52%, ali mi smo, unatoč tome, uspjeli pobijediti. Jako sam zadovoljan. Čestitam dečkima na rekordnoj sezoni po omjeru pobjeda i poraza i rekordnom broju poena. Prva smo momčad u ligi po postignutim poenima. No, sada to treba zaboraviti jer već u ponedjeljak je nova utakmica, a onda starta playoff."

Luka Babić (igrač Cedevite): "Čestitao bih momcima što su ostvarili klupski rekord. Nikad u regularnom dijelu sezone nismo imali samo šest poraza, a tri puta smo ih dosad imali po sedam. Napravili smo korak naprijed i osvojili smo drugo mjesto. Nije bitno protiv koga ćemo igrati u doigravanju, Partizana ili Budućnosti. Mi se trebamo dobro pripremiti. Što se tiče današnje utakmice, ono što trebamo popraviti je početak utakmice jer startamo kao dizelaši, a poslije moramo loviti zaostatak. No, kad stisnemo u obrani onda to dobro izgleda."

Branko Maksimović (trener FMP-a): "Čestitke Cedeviti na prikazanoj partiji i sezoni. MI smo imali dosta problema s ozlijeđenim igračima i igrali smo sa suženom rotacijom. No, mislim da smo odigrali mušku i dobru utakmicu. Bilo je atraktivnih poteza s jedne i druge strane i mislim da je publika uživala. Nadam se da ćemo se ovdje vidjeti i sljedeće godine."

Marko Ljubičić (igrač FMP-a): "Mislim da smo odigrali jednu stvarno kvalitetu utakmicu, u smislu da smo pokazali da smo atraktivan tim, da igramo s puno energije, trčanja i s puno ostalih segmenata koji krase mladu ekipu. Držali smo se skoro do četvrte četvrtine i četiri minute do kraja. S obzirom da smo izgubili 19 lopti, mislim da je teško dobiti momčad kao što je Cedevita. No, ostvarili smo naš primaran cilj. Poželio bih ekipi Cedevite sreću u playoffu, a mi se sada okrećemo Superligi kako bi i sljedeće godine osigurali ABA ligu."

4. minuta - Nakon što je Bolden gostima donio vodstvo 7:2, Bilan i Boatright su mini-serijom Cedevitu približili na miniminalni zaostatak 6:7.

5. minuta - Nakon što je Apić u kontri zakucao za 15:10 prednost gostiju, trener Cedevite Veljko Mršić na 5:16 min. do kraja prve četvrtine pozvao je timeout.

8. minuta - Bilan je zabio leđima za 16:21 zaostatak domaćina.

9. minuta - Bilan je odlično okrenuo svojeg čuvara i zakucao za 18:21. Na 1:13 min. do isteka prve dionice gosti su pozvali timeout jer su Zagrepčani napravili seriju 6-1.

Kraj prve četvrtine - Cedevita gubi 20:24. Kod domaćina je Bilan dosad upisao 10 poena i tri skoka, a Bolden je uz šut za tricu 3/3 zabio 11 poena za goste.

12. minuta - Krušlin je iz desnog kuta zabio tricu za 27:26 vodstvo Cedevite. Ovo je prvo vodstvo Zagrepčana na utakmici!

13. minuta - Nakon što su gosti opet poveli, Katić je presjekao dodavanje Žižića i u kontri položio za 29:28 prednost Cedevite. Trener FMP-a Branko Maksimović potom je pozvao timeout.

16. minuta - Musa je zabio tricu za 36:32 vodstvo Cedevite.

17. minuta - Gosti su opet poveli 38:37, a Mršić je na 3:06 min. do kraja poluvremena pozvao timeout.

18. minuta - Arapović je iz desnog kuta zabio tricu za 42:38.

Kraj poluvremena - Cedevita poslije 20 minuta igre vodi 49:45. Dosad je Bilan za domaćine zabio 17 poena, a nitko drugi od njegovih suigrača nije ubacio više od pet. Mršić je u prvom poluvremenu izrotirao svih 12 igrača, a kod gostiju je s 11 poena ubačenih u prvoj četvrtini i dalje prvi strijelac Bolden.

26. minuta - Apić je zabio za vodstvo gostiju 66:62. Mršić nije zadovoljan i pozvao je timeout.

28. minuta - Begić je položio za 69:71 zaostatak Cedevite.

29. minuta - Boatright je lijepo položio na drugi obruč za 72:71 prednost domaćina, a nakon što su gosti zabrljali svoj napad, Begić je okrenuo Austina i položio za 74:71.

Kraj treće četvrtine - Boatright je zabio još jednu tricu i Cedevita u zadnjih 10 minuta ulazi s vodstvom 80:74. Kod domaćina je Bilan trenutno na 23, a Boatright na 18 poena. Za goste je Bolden ubacio 20, a Ljubičić 16 poena.

31. minuta - Poslije dvice Boatrighta, Krušlin je iz lijevog kuta zabio tricu za prvo dvoznamenkasto Cedevite na utakmici (85:74).

33. minuta - Sada su pale tri trice za redom. Prvo je tricu za FMP zabio Bolden, Katić je potom odgovorio na drugoj strani, a onda je opet za goste tricu zabio Ljubičić. Kod vodstva 88:80 za Cedevitu Mršić je na 7:44 min. do kraja utakmice pozvao timeout.

37. minuta - Prije nego što je za goste dvicu zabio Davidovac, Cedevita je napravila seriju 11-0 i povela 99:82.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 104:92.