19:30h, A-1
Cedevita nadigrala Zagreb
13 03 2017 09:11:00
1498 views

U 20. kolu A-1 lige Cedevita je u Trnskom pobijedila Zagreb sa 91:68. Prvo poluvrijeme završeno je sa 45:41 u korist domaćina, no u trećoj i četvrtoj četvrtini aktualni prvaci Hrvatske preuzeli su potpunu kontrolu.

Nakon što je Toni Vitali u 22. minuti zabio za 50:43 vodstvo Zagreba, Cedevita je napravila seriju 15-0. Na 3:36 min. do isteka treće dionice za 58:50 prednost gostiju zaključio ju je kapetan Miro Bilan i to vodstvo Cedevita poslije više nije ispustila.

Kod pobjednika je Bilan upisao 14 poena, sedam skokova i tri asistencije, Toni Katić je uz šut za tricu 4/5 ubilježio 14 poena i dvije asistencije, Filip Krušlin je upisao 14 poena, dva skoka i dvije asistencije, John Shurna 10 poena i tri skoka, a Ryan Boatright 10 poena i pet skokova.

"Prvo poluvrijeme smo loše igrali i primili smo 45 poena, no u drugom smo primili samo 23 poena. Mislim da je drugo poluvrijeme bilo totalna suprotnost od prvog i rekao bih da je bilo čak odlično", izjavio je razigravač Cedevite Toni Katić, koji se potom osvrnuo i na buduće izazove svoje momčadi. "U hrvatskom prvenstvu nam je cilj osvojiti naslov, a u ABA ligi nas sad čekaju najveći izazovi. U subotu igramo polufinale protiv Partizana i pozivam sve navijače da dođu."

U dresu Zagreba izdvojili su se Pavle Marčinković (20 poena, 7 skokova i 3 asistencije), Toni Vitali (18 poena, 6 skokova i 2 asistencije) te Luka Božić (14 poena, 6 skokova i 3 asistencije).

TON download: Toni Katić