2. kolo, ABA.
Cedevita svladala Partizan i povela 1-0 u polufinalu
18 03 2017 06:44:00
3589 views

U prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Partizan sa 83:76 i povela u seriji s 1-0.

Zagrepčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme. U drugoj četvrtini John Shurna sam je napravio seriju 10-0 i odvojio Cedevitu, koja je na veliki odmor otišla s vodstvom 54:37.

U 21. minuti Zagrepčani su imali i +23, no potom su upali u krizu. Partizan je uz četiri trice (i jednu dvicu) napravio seriju 14-0, a najbliže su u trećoj dionici Beograđani došli kad su se u 27. minuti približili na -6.

Uoči posljednje četvrtine rezultat je bio 70:59. Do kraja je još bilo napeto, no gosti nijednom nisu došli na manje od -5.

U dresu Cedevite John Shurna upisao je 15 poena i šest skokova, Miro Bilan ubilježio je 13 poena i devet skokova, a po 11 poena zabili su Toni Katić i Ryan Boatright.

Kod Partizana je William Hatcher utakmicu završio sa 18 poena i sedam asistencija, dok je Novica Veličković upisao 14 poena i osam skokova.

TONOVI download: treneri Veljko Mršić i Aleksandar Đikić, Toni Katić i Jamont Gordon

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Zasluženo smo pobijedili. Od samog starta smo preuzeli kontrolu utakmice. Prednost je u prvom poluvremenu rasla do skoro 20 razlike. Drugo je Partizan dobro otvorio šuterski. Pogodili su četiri trice u prve dvije-tri minute i vratili se s -23. No, nikad nisu ozbiljno zaprijetili. Nemoguće je da jedna utakmica može biti u istom ritmu i bez nekih padova. U pripremi utakmice smo rekli da ne smijemo dozvoliti da nam tijekom naših padova naprave prevelike serije. Ta serija u trećoj četvrtini je bila prevelika, no u ulazu u treću četvrtinu promašili smo tri otvorena šuta i previše smo se tada oslonili na šut. Već u ponedjeljak imamo novu utakmicu. Idemo to proći pa se onda pripremati za subotu."

Toni Katić (igrač Cedevite): "Prvo poluvrijeme je bilo jako dobro, a drugo je bila totalna suprotnost prvog. Jako smo loše odigrali u nastavku, ali prva pobjeda je tu i to je najbitnije. Analizirat ćemo ovu utakmicu i dobro se pripremiti za drugu u Beogradu, koja će biti teška. Babić je danas zabio jedan poen, a Tomas dva. Dobiti utakmicu s takvim njihovim učinkom mislim da je dobro jer su nam oni najbitniji igrači."

Aleksandar Džikić (trener Partizana): "Izgubili smo i 1-0 je za Cedevitu. Oni su spremili utakmicu kao da su sinoć gledali trening. Što se tiče nas, prvo i drugo poluvrijeme smo odigrali sasvim drugačije. U prvom su oni šutirali 20 penala i bili na +19, a u drugom nisu i mi smo bili u egalu. No, mi volimo doći u Zagreb i morat ćemo se vratiti. Vidjet ćemo se za 14 dana."

Jamont Gordon (igrač Partizana): "Mislim da smo trebali igrati bolje u prvom poluvremenu. U drugom smo igrali čvrsto i da smo igrali tako cijelo vrijeme, bili bi u utakmici."

3. minuta – Poslije trice Boatrighta domaćini vode 8:2.

4. minuta – James je ukrao loptu i krenuo je u kontru. Ondje ga je faulirao Hatcher i prije nego što je bek Cedevite izveo slobodna bacanja trener Partizana Aleksandar Džikić pozvao je timeout. Poslije toga James je zabio oba slobodnjaka za 10:2.

8. minuta - Nedugo nakon što je ušao u igru umjesto Boatrighta, Katić je s poludistance zabio za prednost Cedevite 21:13.

9. minuta - Shurna je iz desnog kuta zabio tricu za 25:15 vodstvo domaćina.

Kraj prve četvrtine - Cedevita nakon 10 minuta igre vodi 25:17. Kod Zagrepčana je Boatright ubacio šest poena, a Veličković je za Beograđane zabio pet.

11. minuta Poslije ubačaja Veličkovića za zaostatak Partizana 22:27 trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je na 9:03 min. do kraja prvog poluvreena timeout.

13. minuta - Katić je iz desnog kuta zabio tricu za 34:25 vodstvo domaćina.

14. minuta - Shurna je zabio tricu za 39:27 Zagrepčana.

15. minuta - Shurna je položio za 41:27. Na 5:25 min. do kraja druge četvrtine gosti su pozvali timeout.

16. minuta - Shurna je i dalje u svojem elementu. Skočio je u napadu poslije promašene trice Boatrighta i zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 44:27. Međutim, nakon toga je polaganjem na drugoj strani Majstorović prekinuo seriju Cedevite 10-0. Bila je to zapravo 10-0 serija Shurne jer je on u njoj zabio sve poene Zagrepčana!

Kraj prvog poluvremena - Cedevita vodi 54:35. Shurna je s 15 poena trenutno prvi strijelac domaćina. 12 od toga zabio je u drugoj četvrtini, a kod gostiju je Gordon ubacio osam poena.

21. minuta - Žganec je zabio dva slobodna bacanja za 58:35 vodstvo Cedevite.

23. minuta - Mršić je kod vodstva domaćina na 7:05 min. do kraja treće dionice pozvao timeout. Razlog tome je što su gosti napravili seriju 11-0 i približili se na zaostatak 46:58. Hatcher je pritom zabio jednu tricu i dvicu, a po jednu tricu ubacili su i Gordon te Birčević.

24. minuta - Veličković je zabio tricu za 49:58 zaostatak gostiju, koji su tako uz četiri trice i jedu dvicu napravili seriju 14-0. Međutim, Cedevita je ipak na trenutak došla do daha nakon što je na drugoj strani Bilan položio za 60:49 prednost domaćina.

25. minuta - Hatcher je u kontri goste približio na zaostatak 60:53.

27. minuta - Hatcher je s poludistance približio Partizan na -6, ali je potom na drugoj strani James iz lijevog kuta zabio vrlo važnu tricu za Cedevitu, koja sada vodi 66:57.

28. minuta - Begić je poslije skoka u napadu pogodio koš i dodatno slobodno bacanje za 69:57 u korist domaćina.

Kraj treće četvrtine - Cedevita u zadnjih 10 minuta ulazi s vodstvom 70:59. Zagrepčani moraju biti zadovoljni s +11 jer su u 21. minuti imali +23, a onda su upali u krizu i gosti su napravili seriju 14-0. Beograđani su najbliže došli u 27. minuti, kad su bili na zaostatku 57:63.

36. minuta - Bilan je iz okreta s istekom napada zabio za 74:63.

38. minuta - Boatright je izgubio loptu jer je nije na vrijeme proveo preko polovice terena, a Birčević je potom zabio tricu i Partizan približio na 69:74.

38. minuta - Hatcher je faulirao Boatrighta, a on je s dva slobodna bacanja Cedevitu doveo u vodstvo 76:69.

38. minuta - Hatcher je pogodio dva slobodna bacanja i Partizan približio na zaostatak 71:76.

38. minuta - Tomas je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 77:71.

39. minuta - Krušlin je pogodio vrlo bitnu tricu za 80:71 Cedevite na 1:50 min. do kraja.

39. minuta - Hatcher je položio za -7 Partizana.

39. minuta - Bilan je pogodio jedno slobodno bacanje za 81:73 u korist Cedevite.

39. minuta - 65 sekundi do kraja Partizan je pozvao timeout nakon što je Bilan faulirao Veličkovića. Veličković je poslije timeouta pogodio jedno slobodno bacanje za 74:81 zaostatak Beograđana.

40. minuta - Boatright je izgubio loptu, a Veličković je na 40-ak sekundi do kraja položio za 76:81 zaostatak Partizana.

40. minuta - Na 20 sekundi do završetka Boatright je pogodio dva slobodna bacanja. Cedevita vodi 83:76. Nakon toga je Vrabac promašio tricu i utakmica je završena.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 83:76.