20:00 Finale A-1
Cedevita u trileru poražena kod Partizana
25 03 2017 08:06:00
2765 views

U drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u Pioniru poražena od Partizana sa 74:73. Serija je sada izjednačena na 1-1 i za tjedan dana u Domu sportova igrat će se treća utakmica.

Partizan je veći dio susreta bio u vodstvu. Prvo poluvrijeme završeno je s 39:34 za domaćine, koji su u 24. minuti kod rezultata 44:34 prvi put došli i do dvoznamenkaste prednosti. Međutim, Cedevita se brzo vratila serijom 11-1, koju je Boatright u ulazu zaključio na 45:45.

Poslije 30 odigranih minuta Beograđani su vodili 56:51, a sve je naposljetku odlučeno u napetoj završnici.

Nakon što je Miro Bilan približio goste na -1, Vranja Marinković je na 1:35 min. do kraja susreta pogodio tricu za 69:65 prednost domaćina.

Stefan Birčević je dodatno povećao to vodstvo kad je na 54 sekunde do kraja pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 70:65, a trener Cedevite Veljko Mršić u tom je trenutku pozvao timeout.

Boatright je nakon toga fauliran i pogodio je oba slobodna bacanja za -3 Cedevite, a odmah potom Jamont Gordon na 40.1 sekundu do kraja izgubio je loptu. Gosti su to sjajno iskoristili i Boatright je iz desnog kuta na 37.6 sekundi do završetka pogodio tricu za izjednačenje 70:70.

Nakon što je Hatcher u ulazu opet Partizan vratio u prednost 72:70, Boatright je još jednu tricu pogodio i na 7.2 sekundi do kraja. Trener domaćina Aleksandar Džikić pozvao je zatim timeout, a Hatcher se pretvorio u junaka jer je na 2.2 sekunde do kraja s pet metara pogodio za pobjedu Partizana.

Kod Cedevite, koja je izgubila 20 lopti, Boatright je upisao 25 poena, Miro Bilan ubilježio je 16 poena i 10 skokova, a John Shurna 10 poena i tri skoka.

Na strani Partizana Hatcher je utakmicu završio s 23 poena i četiri asistencije, a Birčević sa 18 poena i 11 asistencija.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Utakmica je ponudila svu onu dramatiku koju košarka može pružiti. Zadnjih minutu i 20 je bilo prekrasno za vidjeti, no otišlo je na krivu stranu. Bila je to zaslužena pobjeda Partizana. Nismo se priviknuli na njihovu agresivnu igru i tu smo cijelu utakmicu imali problema. Na kraju smo došli u priliku za pobijediti, no zadnja dva napada nismo uspjeli obraniti. Hatcher je zabio, Partizan je zasluženo pobijedio i idemo dalje. Sada nas čeka treća utakmica. To je sada nešto novo. Jedna utakmica odlučuje sve. Moramo biti bolji i biti čvršći cijelu utakmicu. Nadam se da ćemo pred našim navijačima u punom Domu sportova imati podršku publike koje će nas dovesti do pobjede i prolaska u finale."

Miro Bilan (centar Cedevite): "Nažalost, nesretna završnica za nas. Bila je to jedna jako teška utakmica, baš prava ratnička. Nažalost, lopta je na kraju otišla na njihovu stranu i to je to. To je košarka. Mi smo spremni za treću utakmicu. Još ćemo analizirati detalje iz druge utakmice, što nije bilo dobro i što su oni mijenjali. Sigurno da ćemo biti spremni i idemo do pobjede. Stvarno je večeras bila užarena atmosfera. Nije bilo lako igrati, no najljepše je igrati u ovakvoj atmosferi. Nažalost, samo je još nedostajalo da na kraju dobijemo. Nakon trice Boatrighta je bilo još sedam sekundi do kraja i znali smo da ima još dosta vremena da oni nešto naprave. Nažalost, i napravili su."

5. minuta - Bilan je zabio za 10:2 vodstvo Cedevite.

8. minuta - Nakon što su domaćini napravili seriju 6-0, Boatright je zabio za dva i približio svoju momčad na zaostatak 12:16.

Kraj prve četvrtine - Partizan poslije 10 minuta igre vodi 20:13. Kod Cedevite je Bilan ubacio šest poena, a jednako je na drugoj strani zabio i Birčević. Domaćini su u prvoj dionici za dva šutirali 8/11, a Zagrepčani su već upisali šest izgubljenih lopti.

12. minuta - Vrabac je u kontri položio za 22:15 Partizana.

13. minuta - James je iz lijevog kuta zabio prvu tricu Cedevite na utakmici za 18:22 zaostatak Cedevite, a onda je i na drugoj strani fantastično blokirao Veličkovića.

14. minuta - Poslije trice Hatchera za 24:18 vodstvo Partizana trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je timeout, poslije kojeg je Shurna zabio tricu.

16. minuta - James je zabio tricu za zaostatak Cedevite 24:25. Sada je timeout pozvao trener Partizana Aleksandar Džikić.

17. minuta - Birčević je poslije timeouta zabio dvije trice za 31:24 vodstvo svoje momčadi. Mršić je morao pozvati timeout.

20. minuta - Na 13.4 sekunde do kraja poluvremena Bilan je zabio s poludistance. Cedevita je u zaostatku 34:39, a domaćini su pozvali timeout.

Kraj prvog poluvremena - Domaćini vode 39:34. Kod Cedevite je Bilan zabio 10, a kod Partizana Birčević 15 poena.

23. minuta - Luković je zabio za prvo dvoznamenkasto vodstvo Partizana (44:34). Maloprije Žganecu su dosudili tehničku.

24. minuta - Boatright je zabio tricu preko ruke za 39:45 zaostatak gostiju. Luković je nakon toga promašio dva slobodna bacanja, a Shurna je zabio još jednu tricu za zaostatak Cedevite 42:45.

26. minuta - Boatright je u ulazu zabio za izjednačenje 45:45. Cedevita je tako napravila seriju 11-1, a prekinuo ju je Koprivica ubačajem za 47:45.

28. minuta - Andrić je pogodio tricu iz lijevog kuta za 52:48 vodstvo Partizana. James je nakon toga loptu bacio u aut.

Kraj treće četvrtine - Poslije 30 minuta igre Paritzan vodi 56:51. Prvi strijelac Zagrepčana trenutno je Bilan s 14 poena, dok je kod Beograđana Birčević zabio 17.

33. minuta - James je zabio za 55:58 zaostatak gostiju.

34. minuta - Hatcher je sada u kratkom vremenu zabio dvije trice, između kojih je jednu ubacio Boatright. Partizan vodi 64:59.

37. minuta - Tomas je zabio jedno od dva slobodna bacanja za zaostatak Cedevite 60:64.

38. minuta - Tomas je zabio tricu i približio goste na minimalni zaostatak 63:64. Nešto kasnije Veličković je poslije skoka u napadu zabio za 66:63.

39. minuta - Bilan je zabio za 65:66 zaostatak Cedevite, a onda je Marinković na 1:35 min. do kraja zabio tricu za 69:65 prednost domaćih.

40. minuta - Birčević je skočio u napadu, nakon čega je na njemu suđen prekršaj. Na 54 sekunde do kraja zabio je jedno od dva slobodna bacanja za 70:65 prednost domaćina, a Mršić je pozvao timeout.

Na 42.8 sekundi do kraja Boatright je zabio dva slobodna bacanja za zaostatak Cedevite 67:70, a Gordon je odmah na 40.1 sekundu do kraja izgubio loptu.

Na 37.6 sekundi do kraja Boatright je iz desnog kuta zabio tricu za 70:70.

Na 15 sekundi do kraja Hatcher je u ulazu zabio za 72:70 Partizana. Cedevita je pozvala timeout.

Na 7.2 sekundi do kraja Boatright si je stvorio prostor i zabio tricu za 73:72 prednost Cedevite.

Hatcher je s pet metara na 2.2 sekunde do kraja zabio za 74:73 Partizana, a Shurna nakon toga nije uspio ni uputiti loptu prema košu.

Kraj utakmice - Partizan je pobijedio 74:73.