20:00 Finale A-1
Cedevita u gostima pobijedila Zabok
27 03 2017 09:10:00
2901 views

U 22. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima kod Zaboka pobijedila sa 103:85. S obzirom da je prvi trener Veljko Mršić bolestan, utakmicu je vodio Gianmarco Pozzecco, a Cedevita je po prvi puta zaigrala u novoj zabočkoj dvorani, koja je nedavno otvorena nakon što je KK Zabok godinama svoje domaće utakmice igrao u susjednoj Bedekovčini.

Nakon što je prva četvrtina završena s 35:28 za goste, drugu je Cedevita dobila s još uvjerljivijih 30:16. Na poluvrijeme su tako Zagrepčani otišli s vodstvom 62:44, a u drugoj polovici utakmice pobjeda aktualnih prvaka Hrvatske nijednom nije došla u pitanje.

Cedevita je večeras igrala bez Marka Tomasa, Johna Shurne i Mirze Begića, a zamijenili su ih Ivan Vučić, Lovro Buljević i Markus Lončar.

Za pobjednike je Ryan Boatright upisao 24 poena, šest skokova i šest asistencija, Ra'Shad James ubilježio je 14 poena i pet skokova, Miro Bilan 13 poena, devet skokova i tri asistencije, a Filip Krušlin (5 skokova) i Džanan Musa dodali su po 11 poena.

U redovima Zaboka Hrvoje Puljko ubilježio je 18 poena, šest skokova i tri asistencije, a Nick Tomsick zabio je 10 poena.

Gianmarco Pozzecco (pomoćni trener Cedevite): "Igrali smo tri odlične četvrtine. U napadu smo šutirali s nevjerojatnim postotkom. Nije bilo lako jer smo u subotu igrali važnu utakmicu i mislio sam da bi igrači mogli biti umorni. Bili su umorni na početku utakmice, ali kasnije su se počeli gurati sve jače i igrali su jako i u obrani i u napadu. U zadnjoj četvrtini dao sam mladim igračima da igraju kako bi stekli iskustvo. Klub dobro radi s mladim igračima, svake godine imamo neke nove mlade igrače i Musa, Žganec i Arapović bit će naša budućnost. Što se tiče Veljka, on će sutra biti na treningu. Ovo je njegova momčad. Zamijenio sam ga samo za jednu utakmicu, a Dino Repeša mi je danas dao veliku podršku i dobro je pripremio ovu utakmicu."

Dragutin Črnjević (trener Zaboka): "Prije svega, čestitam Cedeviti na pobjedi. Vidjelo se da je ogromna razlika u kvaliteti. Pogotovo su dva stranca, Boatright i James, bila velika prevaga za Cedevitu. Mi smo pružili otpor koliko smo mogli. Tražimo protiv nama ravnih ekipa, pogotovo u zadnjem kolu protiv Hermesa, za nas dobar rezultat i to bi bio za nas ostanak u ligi, a Cedeviti želim osvajanje ABA lige. Veseli nas nova dvorana. Vidite koliko je djece na terenu. Dobili smo konačno tu našu dvoranu, koju smo željeli. Pokazalo se da je to bio ispravan potez. Malo smo dugo čekali, a košarka je trenutno broj jedan u Zaboku i u Zagorju i moja je želja da to što duže traje."