Ako treba
Cedevita pobijedila Partizan i ušla u finale ABA lige
02 04 2017 06:28:00
11760 views

U trećoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u ispunjenom Domu sportova pobijedila Partizan NIS sa 87:78. Zagrepčani su tako seriju dobili s 2-1 i zasluženo su se plasirali u finale.

Partizan tijekom utakmice nijednom nije vodio, iako se Cedeviti već u prvoj četvrtini ozlijedio Ryan Boatright (zadnja loža - pauzirat će barem dva tjedna), a u 28. minuti iz igre je zbog ozlijede izašao i Marko Arapović (teška ozljeda prednjeg križnog ligamenta - izbivat će s parketa najmanje nekoliko mjeseci).

Prva je četvrtina završila s 20:14 za Cedevitu, a u drugoj je Džanan Musa zabio 14 poena i Zagrepčani su na veliki odmor otišli sa 47:36.

Nakon što se u zadnjih 10 minuta ušlo sa 69:63 za domaćine, gosti su tricom Novice Veličkovića u 35. minuti došli na zaostatak 70:73.

Međutim, na drugoj strani odmah je odgovorio John Shurna, a kad je u 39. minuti za 81:72 tricu zabio i Luka Babić, bilo je jasno da gosti teško više mogu preokrenuti. Nije to dozvolio upravo Babić, koji je u zadnje dvije minute ubacio 11 poena.

U dresu pobjednika Musa i MIro Bilan (7 skokova) zabili su po 16 poena, a LUka Babić ubilježio je 14 poena, četiri asistencije i tri skoka.

Kod Partizana je William Hatcher upisao 16 poena i sedam asistencija, dok je Uroš Luković ubilježio 13 poena i šest skokova.

IZJAVE download: Veljko Mršić, Aleksandar Đikić, Miro Bilan

"Pokazali smo u večerašnjoj utakmici da smo bolja momčad od Partizana. Bolje smo odigrali u tri utakmice i zasluženo smo pobijedili. Više smo pokazali u te tri utakmice, bez obzira na nesreću koja nam se dogodila u prvoj minuti s Boatrightom i kasnije s Arapovićem. Međutim, odigrali smo za njih i u prekrasnoj atmosferi odigrali smo možda i jednu od najboljih utakmica u sezoni i to protiv odličnog protivnika, koji je isto odigrao jako dobru utakmicu", izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.

Mladog Džanana Musu je Mršić spremao da bude as iz rukava: "Jesam. Hladio sam ga da skoro pregori od nervoze i očekivao sam njegov odaziv. Već dva dana znao je da će on biti jocker na današnjoj utakmici i to se ostvarili. Sada treba raditi stalno kao što je radio u zadnja tri dana da to bude u kontinuitetu."

Kapetan Cedevite Miro Bilan bio je sretan zbog pobjede, no žalostan zbog ozljeda Boatrighta i Arapovića: "Odmah bih čestitao svim suigračima, trenerima, stručnom stožeru, Upravi kluba i svim ljudima koji pomažu i rade s nama u prvoj ekipi. Ovo je bila jedna teška serija za nas. Mislim da smo u ove tri utakmice pokazali bolju igru i da zasluženo idemo u finale. Što se tiče današnje utakmice, mislim da smo je praktički kontrolirali od starta. Bilo je nekih situacija gdje su se oni vratili, no čak i kad su došli na -3 vidjelo se da mi imamo samopouzdanje i vjerovao sam da ćemo utakmicu privesti kraju. Posvetio bih ovu pobjedu dvojici naših igrača koji su se večeras ozlijedili i poželio bih im da se što prije vrate. Mislim da su obje ozljede jako ružne, pogotovo Markova. Ja sam bio među najbližima kad se on ozlijedio i u u tom trenutku došlo mi je slabo. Međutim, nekako smo razmišljali da je najbolje da se borimo za njih da nekako nadomjestimo taj nedostatak i drago mi je što smo uspjeli. Bila bi stvarno tragedija da smo poslije tih ozljeda još i izgubili."

Trener Partizana Aleksandar Džikić bio je kratak: "Mi smo radili ono što smo obećali i odlučila je majstorica. Čestitam ekipi Cedevite, vodstvu kluba i stručnom štabu. Pobijedili su i nemam što puno reći. Očito je ozljeda Boatrighta dovela do opuštanja mojih igrača jer ipak je on prvi igrač Cedevite uz Bilana."

1. minuta - Boatright je već nakon 44 sekunde na terenu izašao iz igre zbog ozljede. Zamijenio ga je Katić.

2. minuta  - Bilan je prvo položio, a onda je Žganec zabio s poludistance za 4:0 Zagrepčana. Dvorana je potpuno puna, osim onog dijela koji je zbog sigurnosti ostavljen prazan kao prostor između domaćih i gostujućih navijača.

4. minuta - James je na dodavanje Bilana odradio sjajno alley-oop zakucavanje za pljesak cijele dvorane i 6:3 vodstvo domaćina.

6. minuta - Gordon je zabio koš i dodatno slobodno bacanje i približio goste na zaostatak 10:11.

8. minuta - Poslije trice Katića, Bilan je zabio za dva pa je Cedevita otišla na 16:10.

10. minuta - Nakon što je Begić brutalno zalijepio bananu Vrabcu, Tomas je na drugoj strani zabio tricu za 20:14.

Kraj prve četvrtine - Cedevita nakon 10 minuta igre vodi 20:14. Bilan je dosad zabio šest poena za domaćine, a Hatcher je jednako toliko ubacio za goste.

12. minuta - Shurna je iz lijevog kuta zabio otvorenu tricu za 25:18 prednost Cedevite.

13. minuta - Birčević je iz lijevog kuta zabio tricu za 21:26 zaostatak Partizana.

14. minuta - Musa je zabio tricu za 29:21.

15. minuta - Musa je zabio tricu za 32:26. Prije toga je suđena nesportska Krušlina na Birčeviću, koji je zabio dva slobodna bacanja, ali Partizan nije realizirao i dodatni napad.

16. minuta - Musa je opet zabio tricu! Cedevita je povela 35:26.

18. minuta - Musa je poludio. Sada je zabio i u ulazu za 39:28, što je prvo dvocifreno vodstvo Cedevite na utakmici.

19. minuta - Musa je fauliran na trici, nakon čega je zabio tri slobodna bacanja za 44:31.

20. minuta - Marinković je zabio tricu za 36:44 zaostatak Partizana, a trener Cedevite Veljko Mršić na 52.4 sekunde do kraja poluvremena pozvao je timeout.

20. minuta - Krušlin je na 27 sekundi do kraja druge četvrtine zabio tricu za 47:36 Cedevite.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita nakon 20 minuta vodi 47:36. Fantastičan je u drugoj četvrtini bio Musa, koji je za osam i pol minuta u igri zabio 14 poena uz tri ubačene trice iz tri pokušaja. On je ujedno i prvi strijelac Zagrepčana, a kod Beograđana je osam poena zabio Gordon.

24. minuta - Arapović je u kontri fantastično zakucao za 53:42 vodstvo Cedevite.

25. minuta - Luković je zakucao za zaostatak gostiju 46:55.

26. minuta - Tomas je u sjajnom ulazu zabio za 59:48 u korist svoje momčadi.

27. minuta - James je ukrao loptu Veličkoviću i zakucao za 63:52 Cedevite.

28. minuta - Andrić je tricom goste približio na 57:65. No, veći je problem za domaćine što se ozljedio Arapović, koji je izašao iz igre.

29. minuta - Hatcher je zabio tricu za -5 Partizana, nakon čega je Musa na drugoj strani sjajno asistirao Bilanu za polaganje i 67:60 prednost domaćina.

30. minuta - Shurna je u ulazu zabio težak koš za 69:60.

Kraj treće četvrtine - Cedevita poslije 30 minuta igre vodi 69:63.

32. minuta - Begić je na dodavanje Katića ispod koša poentirao za 71:63 u korist Cedevite, a na drugoj strani Koprivica je promašio tricu.

34. minuta - Hatcher je zabio koš i promašio dodatno slobodno bacanje. Partizan se približio na 65:71.

35. minuta - Gosti su zbog dva skoka u napadu odigrali tri napada zaredom. Veličković je zabio tricu za zaostatak Partizana 70:73.

36. minuta - Shurna je zabio super važnu tricu za 76:70 Cedevite. Nakon toga je Veličković opet šutnuo tricu, no ova mu se odbila van iz obruča.

38. minuta - Suđen je faul u napadu Tomasu na Ratkovici. Partizan je kod zaostatka 70:76 na 2:58 min. do kraja pozvao timeout.

39. minuta - Babić je pogodio dva slobodna bacanja. Cedevita vodi 78:70 na 1:52 min. do kraja.

39. minuta - Birčević je zabio za -6 gostiju.

39. minuta - Nakon što je lopta dobro kružila, došla je do Babića, koji je zabio tricu za 81:72 u korist domaćina.

40. minuta - Na 47 sekundi do kraja Veličković je zabio dva slobodna bacanja za 74:81 zaostatak Partizana.

40. minuta - Babić je zabio dva slobodna bacanja na 46 sekundi do kraja za 83:74, a Birčević je potom promašio na drugoj strani.

40. minuta - Na 26.8 sekundi do kraja Birčević je napravio faul na Babiću. Nakon toga je zaiskrilo između njih dvojice. Babić je pritom dobio tehničku i zabio dva slobodna bacanja, nakon čega je na drugoj strani jedno pogodio Marinković za zaostatak Partizana 75:85.

Nakon što je Babić zabio još dva slobodna bacanja, Tomasu je dosuđena tehnička, no pitanje pobjednika je već riješeno.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 87:78.