2. kolo, ABA.
Juniori pobijedili Cibonu i prošli u finale PH
08 04 2017 05:28:00
677 views

Juniori Cedevite u polufinalu završnice Prvenstva Hrvatske u Slavonskom Brodu pobijedili su Cibonu sa 85:75 i nedjelju će u 17:30h igrati za naslov protiv pobjednika iz utakmice Zadar - Split.

Ranije tog dana u utakmici za treće mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske za predkadete košarkaši Cedevite poraženi su od DOŠK-a sa 86:68, dok su u kadeti Cedevite u svojoj polufinalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske poraženi od Cibone sa 77:63 i nedjelju će u 11:00h igrati za treće mjesto protiv Dubrovnika.

Juniori Cedevite, koje vodi trener Marko Trninić, prvu su četvrtinu protiv Cibone završili s vodstvom 22:16. Drugu četvrtinu su zaključili serijom 12-0 pa su na veliki odmor otišli s vodstvom 50:38, a u drugom poluvremenu prednost više nisu ispustili.

Kod Cedevite su dvocifreni bili Antonio Jordano (19 poena, 5 skokova i 2 asistencije), Luka Barišić (14 poena, 12 skokova i 3 asistencije), Lovro Buljević (13 poena, 10 skokova i 4 asistencije), Toni Perković (11 poena, 4 skoka i 10 asistencija) Darko Bajo (10 poena, 10 skokova i 2 asistencije) te Dario Kuzmanović (10 poena i 3 skoka).

Kod Cibone je Karlo Uljarević ubilježio 29 poena, šest skokova i šest asistencija.

Kompletna statistika Cedevita – Cibona juniori

Predkadeti Cedevite, koje vodi trener Nikša Strika, su protiv DOŠK-a poslije prvih 10 minuta bila je u malom zaostatku 17:20. No, drugu dionicu DOŠK je dobio 19:9 i Zagrepčani se u nastavku više nisu oporavili.

"Dečki iz Drniša su bili puno agresivniji i na terenu se vidjelo da su oni puno više željeli pobjedu nego mi, što ne bi smjelo biti tako. Moji dečki su bili dosta dekoncentrirani i nisu radili one zadatke koji su bili postavljeni pred njih. Utakmica jučer (protiv Cibone) bila je naš cilj jer smo znali ako želimo medalju da moramo dobiti tu utakmicu. Nažalost na kraju nismo uspjeli dobiti i danas na kraju jednostavno nije išlo", izjavio je trener Strika za službenu stranicu HKS-a.

Kod Cedevite je Luka Krajnović upisao 20 poena, pet skokova i pet asistencija, Borna Dramalija ubilježio je 15 poena, tri skoka i tri asistencije, Lukas Tonković je utakmicu završio s 10 poena i pet asistencija, Borna Pavičić je uknjižio 10 poena, četiri skoka i četiri asistencije, a Fran Kosor pet poena, 11 skokova i dvije asistencije.

Kod DOŠK-a se istaknuo Juraj Pleadin s 41 poenom, 11 skokova i pet asistencija.

Kompletna statistika DOŠK – Cedevita predkadeti

Kadeti Cedevite su protiv Cibone na poluvremenu gubili 37:39 i sve je bilo otvoreno, no treću dionicu Cibona je dobila 18:9. U zadnju četvrtinu Cibosi su tako ušli sa 57:46, a Cedevita to više nije uspjela preokrenuti.

Kod kadeta Cedevite, koje vodi trener Nenad Kukić, Haris Mehdić (4 skoka) i Rok Radović (9 skokova) su zabili po 13 poena, Karlo Matković je ubilježio 11 poena i 10 skokova, a Karlo Lukačić 11 poena i tri asistencije.

"Cibona je zasluženo pobijedila. Stvarno su nas nadigrali u svim segmentima, mi nismo mogli jednog igrača braniti cijelu utakmicu, tu mislim na Roka Prkačina koji nam je zabio 25 poena. Imali smo problema sa šutom, s tim imamo problema cijelu sezonu, u napadu praktički nismo ništa zabili i na kraju realan rezultat", rekao je poslije utakmice trener Kukić za službenu stranicu HKS-a.

Za Cibonu je 25 poena, 11 skokova i četiri asistencije ubilježio Roko Prkačin.