2. kolo, ABA.
Cedevita opet poražena, Zvezda u finalu povela 2-0
11 04 2017 08:05:00
3497 views

U drugoj utakmici finalne serije ABA lige Cedevita je u Beogradu poražena od Crvene zvezde sa 84:73. Beograđani su tako u seriji poveli 2-0 i Zagrepčani za osvajanje naslova sada moraju pobijediti u tri utakmice zaredom.

Prva sljedeća utakmica u seriji igrat će se u četvrtak u 19:00h u Domu sportova, gdje će aktualnim prvacima Hrvatske sigurno trebati velika podrška publike.

Cedevita, koji je i ovog puta vodio pomoćni trener Gianmarco Pozzeco, je ovu utakmicu počela s Ryanom Boatrightom u prvoj petorci (on je naposljetku u trećoj četvrtini ipak morao napustiti igru). Međutim, stvari za Zagrepčane nisu krenule dobro. Domaćini su prvu četvrtinu završili s vodstvom 29:18, a na poluvremenu su vodili 57:34.

Statistika nikad ne pokazuje cijelu sliku, no u ovom slučaju puno govori o prvih 20 minuta. Kod Zvezde su, naime, već do poluvremena četvorica igrača bila dvocifrena. Nemanja Dangubić je zabio 11, a Luka Mitrović, Charles Jenkins i Marko Gudurić ubacili su po 10 poena. Beograđani su u prvom poluvremenu za dva šutirali 12/18, a za tri 9/16.

S druge strane, kod Cedevite je u prve dvije četvrtine Miro Bilan ubacio osam poena, a nitko od njegovih suigrača nije zabio više od pet. Cedevita je na veliki odmor otišla uz 5/18 šut za dva i 4/8 šut za tri.

U drugoj polovici susreta Zagrepčani nisu došli u ozbiljnu priliku za preokret i Zvezda je kontrolirala utakmicu do kraja.

Kod Cedevite je Bilan upisao 12 poena i dva skoka, Ra'Shad James je ubilježio 11 poena, John Shurna 10 poena i četiri skoka, a Boatright 10 poena, tri skoka i dvije asistencije.

Za Zvezdu je Jenkins ubilježio 16 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Nate Wolters ubilježio je 14 poena, tri skoka i pet asistencija, Dangubić je zabio 12 poena, a Gudurić i Mitrović ubacili su po 10.

Gianmarco Pozzecco (pomoćni trener Cedevite): "Ponosan sam jer se moji igrači nisu predali. To je bilo važno za mene i za njih. Pokazali su da su ponosni. U drugom poluvremenu smo bili u zaostatku i bili smo bez playmakera. Boatright je bio ozlijeđen, a i Toni Katić, no nastavili smo igrati čvrsto. Pokušavali smo ih dovesti u probleme i radili smo presing na cijelom terenu. To mi puno znači i zahvaljujem svojim igračima. Pokušali smo igrati taktičnije nego jučer. Nismo imali sreće, Mitrović je zabio dvije trice. Trebali smo pomagati igraču koji je na njemu i to nas je dovelo u tešku situaciju. Utakmicu smo pripremili malo drugačije nego jučer. U prvoj četvrtini je Zvezda imala odličan šut za tricu i kad Beograđani tako igraju u napadu nije lako igrati protiv njih. Još bih jednom čestitao Radonjiću, trenerskom štabu i igračima domaćina jer je Zvezda igrala odličnu košarku. Imaju 2-0, no nije gotovo. Idemo u Zagreb. Neće biti lako, ponajprije jer ćemo igrati bez razigravača, no ovi dečki će se boriti. Veljko Mršić će se vratiti na mjesto glavnog trenera, ja ću biti pomoćni trener i borit ćemo se. Pokušat ćemo se vratiti u Beograd."

Karlo Žganec (igrač Cedevite): "Čestitao bih Zvezdi na pobjedi. Stvarno su odigrali na jednom zavidnom nivou. I šuterski, što nismo očekivali. Stvarno su u prvom poluvremenu pogađali sve. Otišli su na preveliku razliku. Na kraju smo mi pokušali to stići, ali realno je razlika u prvom poluvremenu bila prevelika i već je na poluvremenu riješena utakmica. Vodila ih je i odlična atmosfera i na kraju je to bila njihova zaslužena pobjeda. Mi se sada nadamo da ćemo u Zagrebu napuniti dvoranu. Probat ćemo im parirati. Spremit ćemo se što bolje, odigrati što bolje možemo i nadamo se pobjedi."

Nemanja Dangubić (igrač Crvene zvezde): "Ovo je veoma bitna pobjeda za nas. Imamo 2-0 u seriji i idemo u Zagreb. Ostvarili smo prvi cilj, a to je da obranimo naš teren. Mislim da smo u većim dijelovima imali kontrolu utakmice i to je i, prije svega, bio cilj. Bolje smo otvorili utakmicu nego zadnji put i to je bila jedna od onih stvari koje smo trebali popraviti. Idemo dalje. Prekosutra se igra utakmica. Moramo se spremiti, oporaviti i pokušati završiti posao u Zagrebu."

TONOVI download: Karlo Žganec, Gianmarco Pozzecco i Nemanja Dangubić iz Zvezde