.
Cedevita poražena u Zadru
18 04 2017 07:49:00
1942 views

U 24. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima kod Zadra poražena sa 71:63. Momčad Veljka Mršića do zadnje je četvrtine bila u utakmici, sve dok domaćini nisu prelomili utakmicu sa serijom 13-0, kojom su na manje od dvije minute do kraja otišli na 69:55.

Cedevita je u Zadru nastupila bez ozlijeđenih Ryana Boatrighta, Marka Arapovića i Ra'Shada Jamesa, a momčadi su se priključili Marko Ramljak, Markus Lončar i Ivan Vučić.

Prva je četvrtina završena s 23:23, a Zadrani su se počeli odvajati kad su napravili seriju 7-0, koju je zakucavanjem na 32:25 u 13. minuti zaključio bivši igrač Cedevite Ivan Ramljak. Kasnije su domaćini u dva navrata, kod 42:31 i 44:33, bili na +11, a prvo je poluvrijeme uz 14 poena Mire Bilana kod gostiju i 10 poena Jakova Vladovića kod domaćina završeno sa 44:38 za Zadar.

Na 3:47 min. do kraja treće četvrtine Cedevita je tricom Marka Tomasa prešla u minimalno vodstvo 50:49, no Zadrani su ipak u posljednjih 10 minuta ušli s prednošću 53:50.

Bilo je u tom trenutku sve još "otvoreno". Cedevita je praktički bila u egalu i imala je dobre šanse da dođe do pobjede, no Zagrepčani su odigrali slabu zadnju četvrtinu. Naime, Toni Katić na 8:08 min. do kraja utakmice pogodio je tricu za minimalni zaostatak Cedevite 55:56, a nakon toga gosti nisu uspjeli zabiti sve dok John Shurna nije poentirao na 1:34 min. do kraja utakmice. Međutim, dotad su Zadrani napravili već u uvodu spomenutu seriju i od toga se Cedevita više nije uspjela oporaviti.

Kod Cedevite je Bilan upisao 16 poena, 11 skokova i dvije asistencije, Shurna je ubilježio 13 poena i pet skokova, a Katić 12 poena i šest asistencija.

Na strani Zadra Vladović je ubilježio 15 poena, pet skokova i tri asistencije, Ramljak je dodao 14 poena, sedam skokova i tri asistencije, a Mislav Brzoja je utakmicu završio s 10 poena i pet skokova.

Već u srijedu u 18:00h Cedevita u Sinju gostuje kod Alkara.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Prije svega, čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi. Bili su bolji od nas. U prvom poluvremenu s dosta izgubljenih lopti dali smo im dosta poena iz kontrapada. U drugom poluvremenu smo malo popravili obranu. Nismo gledali baš neku spektakularnu košarku, što se tiče napada, osim onog jednog perioda u trećoj četvrtini kad smo jedni i drugi nešto i zabili. Mi u napadu nismo bili dobri. Samo smo šutirali izvana. U drugom poluvremenu smo u trećoj četvrtini na liniju slobodnih bacanja stali jednom nakon tehničke greške i u zadnjoj minuti još dva puta. Nismo bili dovoljno agresivni, nismo imali dobar 'spacing' u napadu i zabijali smo se stalno u igrače Zadra. Nismo odigrali dobru utakmicu, a to je isto i zasluga Zadra, koji je odigrao dobro obrambeno. Moramo se sada u ovih sedam dana do početka playoffa regenerirati koliko god možemo da spremni dočekamo četvrtfinalnu utakmicu. Sigurno po nekom imenu, ako tako gledamo, ulazimo kao favoriti, ali i Zadar i Cibona imaju dobru momčad. Mi ulazimo bez trojice igrača od kojih su dvojica iz prve petorke, a Arapović od naših četvorki ima najveću minutažu u dosadašnjem dijelu sezone. Još jednom moramo karte nanovo miješati. Nije lako u sezoni u kojoj nas je pratilo dosta ozljeda i velik broj utakmica sada ponovo to sve promiješati. Međutim, sigurno ćemo u playoffu izgledati bolje nego što smo izgledali danas. Trebamo imati malo i sreće u četvrtfinalnoj utakmici koja će biti najvjerojatnije protiv Jollyja i onda ići dalje."

Toni Katić (playmaker Cedevite): "Čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi. Danas su bili bolji od nas u svakom segmentu igre. Borili su se više od nas i to je realnost. Mi smo izgubili, praktički nismo u dobrom momentu, jako je teška situacija za nas i mi ćemo se iz toga morati izvlačiti. Sigurno da nas je iscrpila finalna serija, ali ono što je najgore je da nam je uzela trojicu igrača, a kad ostaneš bez trojice igrača jako je teško prilagodit se."

Aramis Naglić (trener Zadra): "Bila je to jedna prava utakmica, protiv pravog protivnika. Trebalo nam je ovakvih utakmica jer je ova jedna pauza i utakmica sa Škrljevom ipak, bez omalovažavanja bilo koga, onako ispod tonusa. Konačno sada počinju neke prave stvari na koje se spremamo i koje želimo igrati. Večeras je utakmica bila tvrda. U drugom poluvremenu smo malo izgubili ritam, ali to je i za shvatiti. Igrali smo protiv jedne dobre ekipe, jedne, rekao bih, fizički moćnije ekipe od nas, pogotovo na vanjskim pozicijama gdje su nas stisnuli i uzeli nam na neki način igru. No, uspjeli smo to istrpjeti, uspjeli smo dati koševe kad je najviše trebalo i obranu dignuti na jednu pravu razinu. S tim da imamo još male rezerve. Mislim da nisu svi igrači bili na visini zadatka koju ovaj dio sezone traži. Apeliram na njih, razgovarali smo i nadam se da ćemo u sljedećim utakmicama imati još veći broj raspoloženih igrača."

Jakov Vladović (playmaker Zadra): "Kad igraš protiv ovakve ekipe sigurno da će biti rupa jer to je kvalitetna ekipa i euroligaška momčad. Prvo poluvrijeme smo odigrali dosta dobro i možda tečnije napadački nego drugo. Mali pad uslijedio je početkom treće četvrtine kad nismo mogli dati koš, ali opet smo uspjeli ostati u egalu. Odigrali smo dosta dobro obranu i na kraju smo uspjeli zasluženo pobijediti."

TON download: press konferencija Toni Katić, Veljko Mršić, Jakov Vladović, Aramis Naglić